Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи зможуть перевіряючі органи притягти до відповідальності за відсутність посадових інструкцій на підприємстві та до якої саме?

Статтею 29 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) «Обов’язок власника або уповноваженого ним органу проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце» передбачено, що до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або вповноважений ним орган зобов’язаний
10.05.2017

Чи входить період відпустки для догляду за дитиною до виповнення їй шести років до страхового стажу?

Працівниця стала до роботи після річної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Проте в цьому самому місяці в неї настав страховий випадок і вона подала на оплату листок непрацездатності (ЛН).
13.02.2017

Одноразова грошова допомога, що надається військовослужбовцю внаслідок отримання інвалідності (каліцтва), не включається до оподатковуваного доходу

Якщо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців здійснюються відповідно до Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» та Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з врахуванням вимог пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то такі виплати не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
14.11.2016

Допомога у разі зміни основного місця роботи

Ситуація, коли працівник хоче в одного й того самого роботодавця перейти з основного місця роботи на сумісництво (або навпаки), зустрічається на практиці все частіше. Для уникнення помилок при призначенні допомоги за рахунок коштів Фонду надаємо наступні роз’яснення.
23.09.2016

Соціальна виплата у період відпустки

Застрахована особа у період перебування у щорічній відпустці має право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, за вийнятком періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додаткової відпустці у зв`язку з навчанням, що визначено статтею 23 Закону України №1105 від 23.09.1999р. 
22.09.2016

Як провадиться діяльність страхових експертів з охорони праці, якщо нещасний випадок стався на непідконтрольній владі територіях

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України (далі — виконавча дирекція Фонду) у листі від 14.07.2016 р. № 144-06-3 надала роз'яснення про роботу страхових експертів з охорони праці на територіях, не підконтрольних українській владі.
05.08.2016

Щодо створення на підприємстві комісії із соціального страхування

У зв’язку з численними зверненнями страхувальників виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП надає роз’яснення щодо створення на підприємстві комісії із соціального страхування.
02.08.2016

Допомога на поховання за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та оплата листка непрацездатності закритою датою дня смерті

Відповідно до статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) одним із видів матеріального забезпечення, яке надається за рахунок коштів ФСС ТВП, є допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).
02.08.2016

Допомога по вагітності та пологах: розраховуємо правильно

Підставою для нарахування допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Якщо ж допомогу призначають працівниці-суміснику, то вона подає до комісії: 1) копію листка непрацездатності, посвідчену підписом керівника і печаткою за основниммісцем роботи; 2) довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи; 3) довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом (якщо застрахована особа працює на декількох роботах за сумісництвом).
18.05.2016

Розраховуємо страхові виплати за листком непрацездатності. Проблемні питання

Як визначити розмір допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка отримує заробітну плату в розмірі меншому, ніж мінімальний? Як розрахувати розмір допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Як обчислити розмір допомоги по тимчасовій непраце­здатності, якщо страховий стаж працівника протягом 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку становить менше шести місяців?
17.04.2016

Сторінки