Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи має право керівник під час відпустки чи лікарняного виконувати посадові обов’язки?

15.11.2017
Чи має право керівник підприємства в період перебування у відпустці чи під час тимчасової непрацездатності у зв’язку з хворобою виконувати посадові обов’язки?

Чи можна продовжити щорічну відпустку на кількість днів хвороби працівника на підставі довідки, виданої медичним закладом (відсутні бланки листків непрацездатності)?

Ні, не можна. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР щорічна відпустка повинна бути продовжена або перенесена на інший період у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку.
05.10.2017

Дитина захворіла у період відпустки батьків. Чи оплачується лікарняний по догляду?

26.10.2016
Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, в т.ч. по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, визначені у ст. 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця по-новому

17 липня 2015 року набула чинності постанова Кабінет Міністрів України «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця» від 26 червня 2015 року № 440...
26.08.2015

Порядок заповнення листка непрацездатності

Якщо працівникові видано кілька «первинних» ЛН, перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця за кожним з них, якщо в заключному висновку ЛН щоразу зазначено, що працівник має стати до роботи.
17.10.2013

Як оплачується листок непрацездатності, якщо працівник хворів у святкові дні?

Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001року № 2240-ІІІ допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

17.05.2013

Стан роботи над проектом Трудового кодексу України

Робота над проектом Трудового кодексу України  розпочалася у 2001 році.  У 2010 році  у засобах масової інформації було розгорнуто масову кампанію проти прийняття Трудового кодексу як такого, що надає перевагу правам роботодавців. Унаслідок цього розгляд законопроекту у другому читанні було відкладено з метою подальшого узгодження позицій сторін соціального діалогу. Федераціїя профспілок України (ФПУ) розповіла про стан роботи над цим важливим документом. 

13.07.2012

Змінено порядок видачі листків непрацездатності

Журнал "Довідник кадровика" №5, 2012

Ірина ЄРЕМЕНКО, експерт з питань соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

22.05.2012

Які зміни відбулися у 2011 році в порядку оплати листків непрацездатності?

Журнал "Довідник кадровика" №4, 2011

Ірина ЄРЕМЕНКО, експерт з питань соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Згідно з пунктом 10 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI з 1 січня 2011 року втратив чинність Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11 січня 2001 року № 2213-ІІI (далі — Закон № 2213). Саме стаття 2 Закону № 2213 визначала порядок оплати листків непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

12.04.2011

Обчислюємо страховий стаж для оплати листків непрацездатності по-новому

Журнал "Довідник кадровика" №3, 2011

Ірина ЄРЕМЕНКО, експерт з питань соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

З 1 січня 2011 року набула чинності нова редакція статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) щодо обчислення страхового стажу працівника для оплати листків непрацездатності.

29.03.2011

Сторінки