Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи маю я право на отримання дитячого новорічного подарунку, хто його оплачує і до якого віку дитини?

Я є членом Профспілки працівників освіти і науки України і на даний час перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, тому членських внесків не плачу. Чи маю я право на отримання дитячого новорічного подарунку, хто його оплачує і до якого віку дитини?

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28 грудня 2014 року № 77, відповідно до якого втратив чинність Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ, який передбачав забезпечення оздоровчих заходів, а саме, оплату путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, позашкільне обслуговування, в тому числі придбання дитячих новорічних подарунків в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. До 1 січня 2015 року за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності дитячі новорічні подарунки отримували діти застрахованих осіб у віці від народження до 14 років за заявкою керівника підприємства та голови комісії з соціального страхування підприємства до ФСС з ТВП.

З 1 січня 2015 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який наразі реорганізовується у Фонд соціального страхування України, придбання дитячих новорічних подарунків не провадиться.

Тому на сьогодні джерелом для фінансування придбання дитячих новорічних подарунків для дітей працівників підприємства – членів профспілок лишається профспілковий бюджет первинної профспілкової організації, яка діє на підприємстві. Рішення про виділення коштів на придбання новорічних подарунків чи квитків на новорічні вистави для дітей членів профспілки, які перебувають на обліку в первинній профспілковій організації, як правило, приймає профспілковий комітет. Виходячи з наявних коштів, профком також приймає рішення й щодо віку дітей, яким закуповуються новорічні подарунки, наприклад, малолітнім дітям (з дати народження до 14 років), чи дітям шкільного віку (які ходять до школи), чи неповнолітнім дітям (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) та ін.

Оскільки Ви є членом Профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка), то маєте дотримуватись Статуту Профспілки. Так, частиною 2 пункту 85 Статуту Профспілки в ред. від 27 січня 2016 року передбачено, що члени Профспілки – ті, що тимчасово не працюють з інших причин (як у Вашому випадку), сплачують членські внески в розмірі до 1 % мінімальної заробітної плати. Тому, в разі, якщо відповідно до частини 4 цього ж пункту Статуту за рішенням профкому Ви не були звільнені від сплати членських внесків, профком вправі не включити до списку на новорічний подарунок Вашу дитину.

Джерело: fpsu.org.ua

Видання для кадровиків