Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Надання відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО

Дата публікації: 16.11.2017

Згідно з пунктом 18 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається обов’язковим порядком на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, потрібного для повернення до місця роботи, але не більше 7 календарних днів після ухвалення рішення про припинення АТО. Підприємство зареєстроване в м. Артемівську і має будівельну дільницю в м. Донецьку, її працівники зареєстровані в Донецьку за місцем проживання. Ці міста належать до території, де проводиться АТО. Чи має право підприємство надавати працівникам, які проживають у Донецьку, відпустку без збереження заробітної плати на той період, коли вони не можуть потрапити на підконтрольну територію в Артемівськ і стати до роботи?

Відпустка надається

Законом України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 січня 2015 року № 121-VIII частину першу статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР доповнено пунктом 18, відповідно до якого за бажанням працівника в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції (далі — АТО) у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, потрібного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після ухвалення рішення про припинення АТО. Цей закон набув чинності з 1 лютого 2015 року.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20 березня 2003 року № 638-IV район проведення АТО — це визначені керівництвом АТО ділянки місцевості або акваторії, транспортні засоби, будівлі, споруди, приміщення та території чи акваторії, що прилягають до них і в межах яких проводиться зазначена операція.

Згідно з наказом Антитерористичного центру при службі безпеки України «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення» від 7 жовтня 2014 року № 33/6/а Донецька і Луганська області з 7 квітня 2014 року визначені як райони проведення АТО. Це означає, що всі населені пункти Донецької і Луганської областей є районами проведення АТО (без винятків).

Отже, зокрема, Донецька область повністю належить до району проведення АТО. Саме тому за бажанням працівника, який працює у Донецькій області, роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження заробітної плати.

Олена УСЕНКО, головний спеціаліст сектора режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці

Опубліковано у №5, 2016 журналу «Довідник кадровика»