Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
evmenova_g
Galinka
4 травня, 2017 - 09:38
Добрий день. Прошу допомогти щодо мого питання. Працівника прийняли в штат по наказу про прийняття з випробувальним терміном. Після сплину випробувального терміну чи можливо переводити робітнику на строковий договір? 
Няша
4 травня, 2017 - 11:02
Доброго дня, перевести працівника за його згодою можна на іншу посаду. Згідно зі ст. 23 КЗпП України, строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру подальшої роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Без згоди працівника змінити безстроковий трудовий договір на на строковий неможна. Відповідно до ст. 32 КЗпП у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
evmenova_g
Galinka
4 травня, 2017 - 13:21
Добрый день. Спасибо. Все понятно