Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Повторне прийняття присяги державного службовця

У 2006 році особа прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування, у 2010 році їй присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування, а в березні 2011 року була прийнята на державну службу в органи виконавчої влади (сьома категорія посад). Чи має вона прийняти Присягу державного службовця і чи потрібно встановлювати цій особі ранг державного службовця?

Виходячи із запитання, особа, яка працювала в органах місцевого самоврядування, прийняла Присягу і їй було присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування, а в березні 2011 року була прийнята на державну службу (посада сьомої категорії).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу.

Пунктом 4 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року № 2493-III передбачено, що у разі переходу посадової особи органу місцевого самоврядування на державну службу рівнозначної чи нижчої категорії посад їй присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до цього Закону.
Враховуючи викладене, зазначена в запитанні посадова особа органу місцевого самоврядування після переходу на державну службу має прийняти Присягу державного службовця і їй має бути присвоєний 13 ранг державного службовця.

Андрій ВИШНЕВСЬКИЙ, заступник начальника Головдержслужби