Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Щодо дострокового виходу на пенсію

Дата публікації: 06.09.2016

Я народилась 03.01.1961 року, пропрацювала 15 років на фермі дояркою потім різноробочою. Виховала трьох дітей. Чи маю я  право на пенсію після досягнення 55 років і чи буде зараховано до страхового стажу період догляду за дітьми до досягнення ними 3-річного віку?

Згідно із пунктом “д” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють, зокрема доярками (операторами машинного доїння) в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55-річного віку і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Оскільки Ви не пропрацювали 20 років дояркою (оператором машинного доїння), то права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту “д” статті 13 Закону не маєте. Право на пенсію за віком Ви набудете після досягнення віку 59 років 6 місяців.

Водночас повідомляємо, що за період до 01.01.2005 час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною трирічного віку зараховується до страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці та свідоцтв про народження дітей, тому при зверненні за призначенням пенсії до заяви необхідно долучити копії свідоцтв про народження дітей. З 01.01.2005 до страхового стажу зараховується період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомоги при народженні дитини на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

Джерело: www.pfu.gov.ua