Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Щодо підвищення до пенсії особі, яка проживає на території гірського населеного пункту

Дата публікації: 14.11.2016

У березні 2016 року мені призначили 3 групу інвалідності, маю 34,5 років стажу. Живу у гірській місцевості. Скажіть, чи враховується це якось при нарахуванні пенсії?

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (далі - Закон), розмір державних пенсій та всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 відсотків.

Відповідно до статті 5 цього Закону, статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка.

Пунктом 2.6 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.05 № 22-1, передбачено, що для підвищення пенсії згідно із статтею 6 Закону надаються документи про надання статусу особи, яка проживає, працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

Враховуючи зазначене, якщо Ви проживаєте в населеному пункті, віднесеному до гірського населеного пункту, то на підставі посвідчення громадянина, який проживає на території гірського населеного пункту, до Вашої пенсії по інвалідності буде встановлено підвищення відповідно до статті 6 Закону.

Джерело: www.pfu.gov.ua

Видання для кадровиків