Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Щодо розміру грошової допомоги працюючому пенсіонеру

Дата публікації: 24.10.2016

Я народилася 14.12.1958 року. Працюю вчителем з 15 серпня 1982 року. Пенсію за віком мені призначили 14.06.2016 р. На момент призначення пенсії за віком я працювала у школі, продовжую працювати і тепер. Пенсію отримую на 15% меншою. Грошову допомогу в розмірі 10 пенсій мені виплатили теж на 15% меншою. Чи правомірно це і як встановлюється розмір грошової допомоги для працюючого пенсіонера?

Пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058), передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Частиною 3 статті 29 Закону 1058 передбачено, що жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Водночас згідно з Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1191 від 23.11.2011, для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону 1058, станом на день її призначення.

Тобто грошову допомогу виплачують у розмірі 10 призначених місячних пенсій незалежно від того працює особа чи ні.

Вам виплачено грошову допомогу у розмірі 10 розмірів призначених пенсій. При цьому до розміру призначеної пенсії не враховано підвищення, встановлене частиною 3 статті 29 Закону 1058 за відстрочення часу виходу на пенсію, що відповідає вимогам законодавства.

При цьому факт Вашої роботи на цю виплату не вплинув.

Джерело: www.pfu.gov.ua

Видання для кадровиків