Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Як оплачувати відпустку, надану у зв'язку з навчанням у ВНЗ?

Дата публікації: 04.04.2013

Нарахування зарплати за час відпустки у зв'язку з навчанням здійснюється відповідно до наказу роботодавця про надання відпустки. Мінсоцполітики в листі від 02.01.2013 р. № 2/13/116-13 розповіло про оплату навчальних відпусток та проїзду до навчальних закладів. У документі йдеться, що для одержання додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням працівнику-студенту необхідно надати роботодавцю довідку-виклик навчального закладу на сесію та написати заяву про надання такої відпустки.

Нарахування заробітної плати за час відпустки у зв'язку з навчанням здійснюється відповідно до наказу роботодавця про надання відпустки. Виплата цих відпускних здійснюється не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 21 Закону «Про відпустки»).

При цьому у випадку, коли працівник під час сесії у вузі, який знаходиться в іншому населеному пункті, захворів, у зв'язку з чим повернувся через тиждень після закінчення навчальної відпустки і надав роботодавцю підтверджує тимчасову непрацездатність документ, засвідчений у встановленому порядку, то вважається, що проїзд до місця знаходження навчального закладу і назад йому повинен бути сплачений у розмірі 50% вартості проїзду.

Оплата проїзду здійснюється згідно з правилами оплати проїзду при відрядженнях.

Детальніше про відпустки