Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Якою датою звільняти жінку, котра перебуває у відпустці по догляду за дитиною, у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору

Строк закінчення договору, укладеного із жінкою-працівником, припадає на час її перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Чи можна її звільняти і, якщо так, як саме правильно документально оформити?

Відповідну ситуацію розглянуло Управління Держпраці у Хмельницькій області.

Заборонено звільняти жінок, які мають дітей віком до 3-х років, у т.ч. і у зв’язку із закінченням строкового трудового договору (ст. 184 КЗпП).

Так, у день закінчення строкового трудового договору кадрова служба має видати наказ про те, що жінка підлягає звільненню на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП, але у зв’язку з її перебуванням у відпустці по догляду за дитиною вона буде звільнена в день, коли дитині виповниться 3 роки (6 років — у випадку, якщо дитина потребує домашнього догляду).

Джерело: www.interbuh.com.ua