Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
9 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
pnat
Зареєстрований Вівторок, червня 19, 2012 - 13:15
26 червня, 2013 - 17:36
Подскажите. У нас в штате грядут перемены. Планируется сокращение одной должности. Людям которые работают на этой должности, мы можем предложить другую должность с другими обязанностями, но с большей ЗП. Если же данные сотрудники откажутся от этой должности, по какой статье мы должны их уволить??? По сокращению п.1ст.40 или же по собственному желанию (по соглашению сторон).????
NAI
Зображення користувача NAI.
Зареєстрований Четвер, грудня 16, 2010 - 10:51
27 червня, 2013 - 10:21
П. 1 ст. 40 КЗпП.
sokl
Зареєстрований Понеділок, січня 30, 2012 - 10:17
1 липня, 2013 - 17:31
Если не откажутся по переводу, откажутся - "полюбовно" -по соглашению сторон, крайний случай -по сокращению п.1 ст 40 -при этом помня, что уведомить нужно за 2 месяца до даты сокращения, не забывая что если сокращение больше 20 чел. обязательно подача в центр занятости отчёта ПН-4 в день создания приказа о сокращении. Удачи.
Oxamitka
Зареєстрований Середа, серпня 7, 2013 - 18:27
15 серпня, 2013 - 12:21

Порадьте будь-ласка:

- працівника попереджено про наступне вивільнення, термін 2 місяці минув, але працівник перебуває на лікарняному.

Яким чином можна звільнити працівника по п.1 ст 40, якщо працівник погоджується перервати лікування та приступити до роботи ( з подальшим звільненням). Листок непрацездатності буде надано після закінчення лікування.

Ящо це допустимо, то якого змісту заяву має написати працівник  ?, і як буде оплачуватись листок непрацездатності?

NAI
Зображення користувача NAI.
Зареєстрований Четвер, грудня 16, 2010 - 10:51
15 серпня, 2013 - 14:26
Звільнити можна тільки після виходу на роботу, тобто після «закриття» листка тимчасової непрацездатності. Оскільки відповідно до останньої частини ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті).
ljano4ka
Зареєстрований Четвер, листопада 22, 2012 - 11:43
29 серпня, 2013 - 16:40

Я думаю, що по п.6, ст. 36, відмова працівника від продовження роботи у зв'язку зі зміною істотних умов праці. Ви їх не скорочуєте, ви їм змінюєте умови праці.

Іринка88
Зареєстрований Четвер, листопада 28, 2013 - 19:53
28 листопада, 2013 - 20:14

Підскажіть будь-ласка,

Склалась така ситуація: В державній установі а саме Слідчий ізолятор скорочується посада працівника спецвідділу.
Чи має переважне право  залишитись працівник, в якого є вища освіта, але педагогічна а не юридична,  який працює безперервно 13 років, перевагу над працівником який працює менше року, але вступив навчатись за фахом на перший курс.
    Чи є це законними діями з боку начальства звільняти людину з вищою кваліфікацією, надавати перевагу менш кваліфікованому працівнику обгрунтовуючи це рішення тим, що він здобуває освіту саме за спеціальністю.Але ж вступ не гарантує отримання диплома.
Чи може працівник з більшим досвідом роботи судитись з організацією в даному випадку.

NAI
Зображення користувача NAI.
Зареєстрований Четвер, грудня 16, 2010 - 10:51
29 листопада, 2013 - 10:53

Відповідно до ст. 42 КЗпП "при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці". Рівень кваліфікації вимірюється рівнем отриманої(!) освіти працівника та здобутими навичками під час виконання робіт за певною професією (посадою), а продуктивність праці - певними виробничими показниками. Отже, правильність, зазначеного у запитанні, рішення керівництва, м’яко кажучи, викликає великий сумнів.

А щодо суду, то згідно зі  ст. 232 КЗпП безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори, у тому числі, і за заявами працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору, зміну дати і формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи.

Irene0209
Зареєстрований Субота, травня 17, 2014 - 10:39
17 травня, 2014 - 11:32

добрий день!

підкажіть, будь ласка, чи має право організація звільнити працівників, які вже підписали попередження про скорочення, по якійсь іншій причині? наприклад,за несумлінне виконання обов’язків примусити звільнитись по власному бажанню чи за згодою сторін без виплати належної компенсації.