Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи потрібно підвищувати заробітну плату до 32 000 грн іноземцям, які вже працюють на підприємстві?

Дата публікації: 13.12.2017
Законодавством установлено вимогу щодо розміру заробітної плати іноземця (з жовтня 2017 року — 32 000 грн). Чи потрібно підвищувати заробітну плату до 32 000 грн іноземцям, які вже працюють на підприємстві?

Ні, не потрібно. Відповідно до частини 3 статті 421 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі ― Закон № 5067) роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства за умови виплати заробітної плати в розмірі не менш як:
— п’ять мінімальних заробітних плат ― іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у статтях 34, 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 року № 1060-XII (цей Закон втратив чинність, однак посилання на відповідні його статті в Законі № 5067 залишилося);
— десять мінімальних заробітних плат ― для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до мінімальної заробітної плати не застосовуються у разі отримання дозволу на застосування праці осіб, які належать до особливих категорій іноземців та осіб без громадянства, що претендують на працевлаштування в Україні (ч. 4 ст. 421 Закону № 5067). До таких категорій згідно з частиною 2 статті 421 Закону № 5067 належать:
—  іноземні високооплачувані професіонали;
—  засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;
—  випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;
—  іноземні працівники творчих професій;
—  іноземні ІТ-професіонали.

У зазначених нормах щодо встановлення розміру заробітної плати ідеться лише про отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Законодавець не зобов’язує роботодавців, які мають такий дозвіл, виплачувати іноземцям заробітну плату в розмірах, визначених частиною 3 статті 421 Закону № 5067.

Більше запитань від читачів і передплатників та вичерпних відповідей на них від експертів — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» — «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 12, 2017, у рубриці «Запитайте фахівця».

Цимбалюк Світлана Олексіївна, декан факультету управління персоналом, соціології та психології ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», докт. екон. наук

Вас може зацікавити

Журнал «Довідник кадровика»

«Довідник кадровика» — перший професійний журнал із вкладенням «Кадри. Гарячі запитання кадровика»! Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад. А саме — відповіді на складні запитання; поради з вирішення проблемних ситуацій з працівниками та роботодавцями; зразки кадрових документів; форми звітів і журналів обліку.