Чи можна вимагати відомості про сімейні стосунки працівників: спитайте у кадровика

13.11.2019
Багато галасу в суспільстві здіймається сьогодні щодо законопроекту № 1148 від 29 вересня 2019 року, який на цьому тижні мають розглянути у Верховній Раді України. Пропонується внести зміни до статті 22 «Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору» та статті 25 «Заборона вимагати при укладенні трудового договору деякі відомості та документи» Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Трудове законодавство очима роботодавця: яким воно має бути?

12.11.2019
Останнім часом роботодавцям і працівникам України анонсують реформування законодавства про працю. Так, однією з головних тез щодо цього є лібералізація трудового законодавства та створення сприятливих умов для роботодавців. Аби дізнатися більше про заплановані зміни, редакція журналу «КАДРОВИК.UA» звернулася до Виконавчого Віце-президента Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Конфедерація роботодавців України» Олексія Мірошниченка.

Як українцю підтвердити свій стаж після скасування трудових книжок

04.11.2019
Кабінет Міністрів України готується скасувати паперові трудові книжки, замінивши їх на цифрові аналоги. В електронних реєстрах, крім інформації про трудовий стаж особи, зазначатимуть, зокрема, дані про громадянство, кількість поїздок за кордон і всіх родичів. Експерти вважають, що ініціативу влади потрібно відпрацювати у пілотному проекті, перш ніж реалізовувати її по всій країні.

Мінсоцполітики розрахувало норму тривалості робочого часу на 2020 рік

31.10.2019
Законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Норма робочого часу працівників може бути різною і залежить від багатьох чинників: тривалості робочого дня, тижня, того, коли встановлено вихідні дні, тощо. Тому роботодавці повинні розраховувати її самостійно, виходячи із запровадженого на підприємстві режиму роботи, з дотриманням вимог статей 50–53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України

Чи можна звільнити працівницю за ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері? Рішення кейсу (повна версія)

31.10.2019
У закладі вищої освіти в процесі реорганізації кафедру іноземних мов приєднано до кафедри філології. У зв’язку із цим зі штатного розпису було виведено посаду завідувача кафедри іноземних мов, натомість введено посаду доцента. Роботодавець вважав, що при цьому скорочення чисельності або штату працівників не відбулося, оскільки кількість посад і штатних одиниць не зменшилася, а змінилася лише назва посади. Тому працівницю, яка обіймала посаду завідувача кафедри іноземних мов, відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП за 2 місяці попередили про зміну назви посади. Проте вона відмовилася працювати на посаді доцента. Чи можна звільнити таку працівницю за п. 6 ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері?

Чи можна звільнити працівницю за ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері?

30.10.2019
У закладі вищої освіти в процесі реорганізації кафедру іноземних мов приєднано до кафедри філології. У зв’язку із цим зі штатного розпису було виведено посаду завідувача кафедри іноземних мов, натомість введено посаду доцента. Роботодавець вважав, що при цьому скорочення чисельності або штату працівників не відбулося, оскільки кількість посад і штатних одиниць не зменшилася, а змінилася лише назва посади. Тому працівницю, яка обіймала посаду завідувача кафедри іноземних мов, відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП за 2 місяці попередили про зміну назви посади. Проте вона відмовилася працювати на посаді доцента. Чи можна звільнити таку працівницю за п. 6 ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері?

Чи потрібно повідомляти у фіскальну службу про прийняття на роботу керівника на новостворене підприємство, яке ще не діє?

29.10.2019
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17 червня 2015 року № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем підприємства, установи, організації (далі — під­приємство) або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі — ДФС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Переведення на іншу роботу тимчасово відсутніх працівників: як це зробити?

28.10.2019
У процесі оптимізації роботи відокремлених підрозділів державного підприємства прийнято рішення про припинення з 01.09.2019 діяльності одного з них з подальшим переведенням праців­ників за їх згодою до іншого відокремленого підрозділу підприємства. Однак деякі працівники підрозділу, діяльність якого буде припинено, перебувають на тривалих «лікарняних» (до грудня цього року) та у лавах Збройних Сил України і за ними відповідно до законодавства зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток. Чи можна за наведених умов перемістити таких працівників на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце (ч. 2 ст. 32 КЗпП) без їхньої згоди? Чи є можливим переведення (переміщення) таких працівників до їх фактичного виходу на роботу?

Анонс листопадового номера журнала «КАДРОВИК.UA»

25.10.2019
Листопад вже близько. Осінь стає все більш мовчазною і ховає сонечко. В повітрі відчувається холодний зимовий подих… А редакція журналу «КАДРОВИК.UA» готує новий гарячий випуск!

«Трудові» пільги дружині учасника АТО

24.10.2019
Працівниця, чоловік якої — учасник АТО, пропрацювала на підприємстві 2 місяці. Чи має вона право на відпустку повної тривалості? Якої тривалості їй слід надати щорічну основну відпустку — 30 чи 24 календарних дні?

Сторінки