Чи можна звільнити працівницю за ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері?

30.10.2019
У закладі вищої освіти в процесі реорганізації кафедру іноземних мов приєднано до кафедри філології. У зв’язку із цим зі штатного розпису було виведено посаду завідувача кафедри іноземних мов, натомість введено посаду доцента. Роботодавець вважав, що при цьому скорочення чисельності або штату працівників не відбулося, оскільки кількість посад і штатних одиниць не зменшилася, а змінилася лише назва посади. Тому працівницю, яка обіймала посаду завідувача кафедри іноземних мов, відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП за 2 місяці попередили про зміну назви посади. Проте вона відмовилася працювати на посаді доцента. Чи можна звільнити таку працівницю за п. 6 ст. 36 КЗпП, якщо вона має статус одинокої матері?

Чи потрібно повідомляти у фіскальну службу про прийняття на роботу керівника на новостворене підприємство, яке ще не діє?

29.10.2019
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17 червня 2015 року № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем підприємства, установи, організації (далі — під­приємство) або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі — ДФС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Переведення на іншу роботу тимчасово відсутніх працівників: як це зробити?

28.10.2019
У процесі оптимізації роботи відокремлених підрозділів державного підприємства прийнято рішення про припинення з 01.09.2019 діяльності одного з них з подальшим переведенням праців­ників за їх згодою до іншого відокремленого підрозділу підприємства. Однак деякі працівники підрозділу, діяльність якого буде припинено, перебувають на тривалих «лікарняних» (до грудня цього року) та у лавах Збройних Сил України і за ними відповідно до законодавства зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток. Чи можна за наведених умов перемістити таких працівників на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце (ч. 2 ст. 32 КЗпП) без їхньої згоди? Чи є можливим переведення (переміщення) таких працівників до їх фактичного виходу на роботу?

Анонс листопадового номера журнала «КАДРОВИК.UA»

25.10.2019
Листопад вже близько. Осінь стає все більш мовчазною і ховає сонечко. В повітрі відчувається холодний зимовий подих… А редакція журналу «КАДРОВИК.UA» готує новий гарячий випуск!

«Трудові» пільги дружині учасника АТО

24.10.2019
Працівниця, чоловік якої — учасник АТО, пропрацювала на підприємстві 2 місяці. Чи має вона право на відпустку повної тривалості? Якої тривалості їй слід надати щорічну основну відпустку — 30 чи 24 календарних дні?

Пригоди іноземця в Україні, або Особливості подання документів щодо працевлаштування

23.10.2019
Порівняно з минулими роками процедура працевлаштування іноземців в Україні значно спростилась, але є певні нюанси, на які потрібно звернути увагу. У статті хочу поділитися практичним досвідом роботи з іноземцями на прикладі категорії «Іноземні наймані працівники». Зауважу, що особливості процедури подання документів описано на основі досвіду роботи в м. Києві. І хоч у різних регіонах ця процедура може мати незначні відмінності, вимоги до документів і строки — скрізь однакові.

Чи може студент бути працівником?

22.10.2019
Студент — магістр вищого закладу освіти (денна форма, бюджет) хоче працевлаштуватись. У відділі кадрів навчального закладу говорять, що чинним законодавством це не передбачено. Чи дійсно це так?

Керівник підприємства дав вказівку начальникові відділу кадрів, щоб той зажадав від працівників підписання зобов’язань про нерозголошення комерційної таємниці. Чи мусять працівники підписувати такі зобов’язання? (повна версія)

22.10.2019
Керівник підприємства дав вказівку начальникові відділу кадрів, щоб той зажадав від працівників підписання зобов’язань про нерозголошення комерційної таємниці. Зокрема, у разі завдання підприємству шкоди внаслідок розголошення комерційної таємниці працівник зобов’язується відшкодувати цю шкоду в повному обсязі, але в будь-якому разі в розмірі не менш ніж 50 000 грн. Чи мусять працівники підписувати такі зобов’язання? Які юридичні наслідки можуть настати для працівників після підписання ними таких зобов’язань?

Чи можна оголосити догану працівнику за порушення трудової дисципліни і одночасно позбавити його премії?

21.10.2019
Відповідно до частини другої статті 97 КЗпП форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови впровадження і розміри надбавок, доплат, премій, винагород і інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями (далі — підприємство) самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною і галузевими (регіональними) угодами. Законодавством надано право підприємствам самостійно визначати умови і розміри преміювання.

Сторінки