Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Інформація про вакансії: звітувати чи ні?

Обов’язковість подання інформації про попит на робочу силу (вакансії) в повному обсязі до державної служби зайнятості відповідає практиці провідних європейських країн. Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі — Закон № 5067) роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до центру зайнятості, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження.
24.05.2018

Форс-мажор у сільгоспвиробників. Готуємо документи правильно

Відповідаємо на актуальні запитання щодо форс-мажору: які підстави звільнення від відповідальності за невиконання договірних зобов’язань або інших обов’язків? як правильно відобразити застереження у договорі? як підтвердити факт існування обставин непереборної сили? які наслідки має форс-мажор?
21.05.2018

Особові картки державних службовців, які вже були сформовані згідно із законодавством, що діяло раніше, не потрібно переоформлювати

17.05.2018
Статтею 37 Закону України "Про державну службу" передбачено, що стосовно кожного державного службовця ведеться особова справа, складовою якої є особова картка встановленого зразка.

Чи можна писати англійською мовою назви структурних підрозділів і посад у них?

15.05.2018
Під час добору конкретних назв для структурних підрозділів підприємства роботодавець має враховувати вимоги не тільки статті 64 Господарського кодексу України, а й інших нормативно-правових і нормативно-технічних актів, зокрема сфери діловодства, професійної класифікації тощо. Отже, якими нормативно-правовими актами слід керуватися, вирішуючи питання щодо організаційної структури підприємства?

Уряд скасував дублювання електронних документів на папері

14.05.2018
Кабінет Міністрів прийняв розроблену Мінфіном постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах під час подачі до органів державної влади, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері. Про це інформує прес-служба відомства.

Чи може працівниця взяти відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку лише за власною заявою?

10.05.2018
Працівниця, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, народила другу дитину. Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами надіслала поштою.

Цивільно-правові договори з фізособами пропонують зберігати 75 років

08.05.2018
На погодження до ДРС надійшов проект наказу Мінюсту «Про затвердження Змін до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів».

Служба діловодства: підстави, порядок, документи

26.04.2018
Практично на кожному підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) і навіть у деяких фізичних осіб — підприємців у тому чи іншому вигляді є своя служба діловодства.

Як роботодавці звітуватимуть про зайнятість та працевлаштування громадян

23.04.2018
Мінсоцполітики України з 17.04.2018 р. оприлюднено для обговорення проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями Державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню».

Чи має заява силу наказу?

20.04.2018
Іноді підприємства не видають накази. Замість наказів застосовують заяви працівників, на бланку яких стоїть гриф «має силу наказу», зокрема, коли йдеться про щорічні відпустки, про відпустки без збереження зарплати, про відпустки у зв’язку з навчанням.

Сторінки