Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Чи має заява силу наказу?

20.04.2018
Іноді підприємства не видають накази. Замість наказів застосовують заяви працівників, на бланку яких стоїть гриф «має силу наказу», зокрема, коли йдеться про щорічні відпустки, про відпустки без збереження зарплати, про відпустки у зв’язку з навчанням.

Особливості обліку наказів з персоналу (особового складу)

20.04.2018
Однією із складових загального діловодства на підприємстві, в установі, організації є кадрове діловодство.

Заплановано запуск сервісу дистанційного отримання довідок про пенсії та зарплати

19.04.2018
Пенсійний фонд України планує у травні запустити сервіс дистанційного отримання довідок про розмір пенсії та заробітної плати, а до кінця року - сервіси захищеної комунікації з громадянами через sms-повідомлення, мобільні месенджери та контакт-центр Фонду. Про це заявив голова правління ПФУ Олексій Зарудний, повідомляє Укрінформ.

У який термін роботодавець повинен повідомити робочий орган Фонду про нещасний випадок?

18.04.2018
Згідно з пунктом 10 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232, роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, передбачених пунктом 37 цього Порядку), зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок згідно з додатком 2 Фондові за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок.

Облікова документація на підприємстві: оформляємо книги та журнали

12.04.2018
Із статті ви дізнаєтеся про основні вимоги, правила та принципи ведення штатно-посадової, алфавітної книг та книги обліку наказів з персоналу, а також про те, які відпустки не обліковуються в журналі обліку щорічних і додаткових відпусток.

Корисна чернетка обліку відпусток

10.04.2018
Згідно з частиною дванадцятою статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. При цьому законодавством не затверджено форми документа, у якому має вестися такий облік. Аби полегшити роботу кадровикові, радимо вести окремий бланк-чернетку, оформивши її як додаток до особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 року № 495/656).

Загублена трудова книжка, неправильна нумерація записів та дві трудові книжки у працівника

04.04.2018
Скористайтеся і Ви можливістю отримати персональну консультацію від експертів системи через сервіс «ОНЛАЙН-ЗВ’ЯЗОК». Наші експерти нададуть змістовну інформацію навіть на неврегульовані законодавством питання.

Чи обов’язково затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємствам та ФОП?

30.03.2018
Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовий договір — угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Чи зобов’язаний ФОП вести кадрову документацію?

30.03.2018
Чи потрібно фізичній особі — підприємцю, в якого є наймані працівники, вести кадрове діловодство та в якому обсязі? Чи обов’язково затверджувати штатний розпис, графік відпусток, правила внутрішнього трудового розпорядку, вести табель обліку робочого часу?

Сторінки