Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Корисна чернетка обліку відпусток

10.04.2018
Згідно з частиною дванадцятою статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. При цьому законодавством не затверджено форми документа, у якому має вестися такий облік. Аби полегшити роботу кадровикові, радимо вести окремий бланк-чернетку, оформивши її як додаток до особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 року № 495/656).

Загублена трудова книжка, неправильна нумерація записів та дві трудові книжки у працівника

04.04.2018
Скористайтеся і Ви можливістю отримати персональну консультацію від експертів системи через сервіс «ОНЛАЙН-ЗВ’ЯЗОК». Наші експерти нададуть змістовну інформацію навіть на неврегульовані законодавством питання.

Чи обов’язково затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємствам та ФОП?

30.03.2018
Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовий договір — угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Облікова документація на підприємстві: оформляємо книги та журнали

27.03.2018
Кадрове діловодство — це діяльність, що охоплює документування та організацію роботи з документами з особового складу (персоналу) щодо прийняття на роботу, переведення, звільнення тощо, яку зазвичай провадить на підприємстві кадрова служба. Вагоме місце у кадровому діловодстві відводиться веденню журналів та книг обліку.

Чи може голова правління ОСББ виконувати обов’язки на громадських засадах?

23.03.2018
До Управління Держпраці у Черкаській області надійшло питання від жителя м. Черкаси щодо правомірності виконання обов’язків на громадських засадах головою правління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Олександр Ушанов.

Винятковий порядок застосування роботи у вихідні дні

21.03.2018
Відповідно до ст.71 Кодексу законів про працю робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Працівник змінив ім’я, дату народження: порядок внесення змін у документи

Згідно зі статтею 28 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) фізична особа набуває прав та обов’язків і здійснює їх під своїм ім’ям. Ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
16.03.2018

Сторінки