Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи може працівник отримати компенсацію за соціальну відпустку на дітей?

14.06.2018
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» від15.11.1996 р. №504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України).

Як оформити реабілітаційне лікування: поетапні дії

13.06.2018
Автор продовжує знайомити читачів з реабілітацією працівників. Зокрема, зі статті ви дізнаєтеся

Не АТО, а ООС: що робити роботодавцю

12.06.2018
Відповідно до наказу Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей» операція Об’єднаних сил (ООС) за спеціальним планом розпочалась з 14.00 30 квітня 2018 року.

Удосконалено механізм забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та відпочинок чорнобильців

12.06.2018
Уряд спростив механізм забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та відпочинок громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині необов’язкового наявності відбитка печатки на документі санаторно-курортного закладу, з яким органами соціального захисту населення укладається договір про виплату компенсації вартості путівки шляхом надання грошової допомоги.

Змінено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ

12.06.2018
Уряд вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153. Зазначений документ приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року № 2148-VIII.

Санаторно-курортна реабілітація: хто має на неї право та які витрати відшкодовуються

11.06.2018
Із матеріалу Олександра Лазоренка, експерта з питань страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, у журналі «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» № 6, 2018 ви дізнаєтеся, зокрема, про те, що таке медична реабілітація в умовах санаторно-курортного закладу, хто має право на таку реабілітацію та у якому порядку відшкодовуються витрати на її проведення.

Уряд удосконалив механізм забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та відпочинок осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС

07.06.2018
6 червня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Порядок отримання матеріального забезпечення, яке надає Фонд соціального страхування

06.06.2018
Фонд соціального страхування України здійснює матеріальне забезпечення застрахованих осіб, яке включає в себе допомогу по тимчасовій непрацездатності (фінансування за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на достойну працю та соціальний захист

04.06.2018
Прозора заробітна плата є одним із резервів наповнення бюджету Фонду, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги.

Щодо права на пільги та компенсації за роботу з важкими та шкідливими умовами праці

04.06.2018
Чи має право на пільги та компенсації за роботу з важкими та шкідливими умовами праці або за особливий характер праці робітник з благоустрою комунальних служб, зайнятий підмітанням та прибиранням вулиць та прибудинкових територій, фарбуванням лавочок, прибиранням контейнерних майданчиків, прополкою та садінням квітів, дерев, кущів, очищенням кришок каналізаційних, газових і пожежних колодязів, сколюванням криги та видаленням сніжно-крижаних утворень тощо?

Сторінки