Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

«Сумісник» не зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи

17.07.2018
Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпПУ).

Сумісництво та неповний робочий час

09.07.2018
Топ-3 запитань від Єдиної електронної системи «КАДРОВИК-онлайн».

Преміювання сумісників: чи є обмеження

30.05.2018
Працівникові, який працює за сумісництвом, оплачують фактично відпрацьований час виходячи з посадового окладу (ставки заробітної плати), надбавок, доплат до посадового окладу (ставки заробітної плати) працівника.

Щодо преміювання працівника, який працює за сумісництвом

24.05.2018
За статтею 43 Конституцiї України за кожним громадянином закрiплено гарантоване право на працю, що включає можливiсть заробляти собi на життя працею, яку вiн вiльно обирає або на яку вiльно погоджується.

Чи можна звільнити працівника-сумісника після закінчення строкового трудового договору, якщо цей працівник вступив на військову службу за контрактом?

14.05.2018
Відповідно до ст. 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

07.05.2018
Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII статтею 25 передбачено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

Який порядок використання найманої праці працівників за сумісництвом

20.02.2018
До Управління Держпраці у Черкаській області надійшло питання від працівника кадрової служби товариства з обмеженою відповідальністю, який просив роз’яснити порядок використання найманої праці працівників за сумісництвом. Питання: прошу надати роз’яснення щодо прийняття за сумісництвом на 0,5 ставки виконуючого обов’язки виконавчого директора.

Бухгалтер-сумісник стає основним працівником: чи подавати форму № 1-ОПП

20.02.2018
У випадку коли у особи на одному і тому ж підприємстві робота бухгалтером за сумісництвом стає основним місцем роботи (без перерви), тоді подання заяви за ф. № 1-ОПП не є обов’язковим, якщо дані про цю особу як про бухгалтера були вже повідомлені підприємством у останній заяві за ф. № 1-ОПП, прийнятій контролюючим органом, і такі дані є достовірними.

Особливості скорочення сумісника

12.02.2018
На кожному підприємстві настає такий етап, коли відбуваються зміни в організації праці, переглядаються структура і штат підприємства.

Сторінки