Чи можна призначити на посаду інспектора за наявності вакансії провідного інспектора?

16.05.2018
Чи можна призначити на посаду особу (обслуговуючий персонал), якщо штатним розписом державної установи передбачена, наприклад, посада провідного інспектора, а кандидат за кваліфікаційними вимогами відповідає цій посаді, за винятком стажу роботи? Наприклад, враховуючи відсутність стажу роботи у кандидата прийняти його на роботу на посаду інспектора (за рахунок посади провідного інспектора), встановивши нижчий тарифний розряд від передбаченого штатним розписом та випробувальний термін.

На прямому зв’язку експерти газети «Кадри і зарплата» (відповіді читачам)

16.05.2018
Працівника відсторонили від роботи за рішенням суду 25 квітня. Чи може він піти у відпустку після 25 квітня, якщо за графіком його відпустку передбачено у серпні 2018 р.? Чи може працівник звільнитися у строк, в який він просить, якщо роботодавець не виконує норми трудового договору: невчасно виплачує заробітну плату, надає щорічну основну відпустку тривалістю 2 тижні на робочий рік, мотивуючи це тим, що підприємство є приватним? Чи можна встановити працівниці, що має дитину до трьох років, випробування при прийнятті на роботу?

Чи можна звільнити працівника-сумісника після закінчення строкового трудового договору, якщо цей працівник вступив на військову службу за контрактом?

14.05.2018
Відповідно до ст. 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Чи можна відмовитись від запропонованої службою зайнятості роботи?

11.05.2018
Можна, але при цьому необхідно знати визначені Законом України «Про зайнятість населення» критерії підходящої для вас роботи. Якщо громадянин, зареєстрований в Державній службі зайнятості як безробітний, відмовиться від двох пропозицій підходящої роботи, в тому числі за набутою професією за направленням територіального органу, а безробітний, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), — відмовиться від двох пропозицій проходження професійного навчання у період з дня реєстрації (перереєстрації) то центр зайнятості припиняє реєстрацію такої особи як безробітної і в такому випадку наступна реєстрація можлива не раніше ніж через сім календарних днів з дня прийняття такого рішення.

Чи може працівниця взяти відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку лише за власною заявою?

10.05.2018
Працівниця, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, народила другу дитину. Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами надіслала поштою.

Чи може працівник відмовитися від обробки персональних даних?

07.05.2018
Від працівника підприємства надійшов лист щодо відкликання згоди на обробку персональних даних з проханням надати виключно письмову відповідь. Яку відповідь надати такому працівнику, якщо на жодні усні пояснення щодо необхідності обробки персональних даних він не погоджується?

Чи має право державний службовець на податкову соціальну пільгу?

07.05.2018
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області зертає увагу, що відповідно до п. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Які особливості працевлаштування і нормування праці неповнолітніх осіб за трудовим законодавством України та зарубіжних країн?

05.05.2018
Економічні та політичні зміни останніх десятиліть призвели до стрімкого збільшення кількості українських підлітків, які заробляють собі на життя самостійною працею. Аналіз українського та зарубіжного законодавства щодо працевлаштування неповнолітніх дозволить повною мірою оцінити механізм реалізації захисту прав і інтересів неповнолітніх осіб при влаштуванні на роботу.

Сторінки