Чи може керівник підприємства звільнити працівника без двотижневого терміну відпрацювання і передачі товарно-матеріальних цінностей?

23.08.2019
Згідно із загальним правилом, передбаченим частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. 

Зразок посадової інструкції працівника, відповідального за діловодство

16.08.2019
У зв’язку зі створенням на підприємстві відділу діловодства є потреба розробити посадові інструкції для працівників цього відділу. Як правильно дібрати назви посад для відповідальних за діловодство?

Які права має матір-ФОП

14.08.2019
На що має право мама-ФОП? Чи передбачені для неї якісь виплати для догляду за дитиною? І на що вона претендувати не може на відміну від жінок, які працюють як наймані працівники?

Чи можна виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску?

12.08.2019
Нормами частини шістнадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI із змінами та доповненнями встановлено: строк давності щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), застосування та стягнення сум недоїмки з єдиного внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Листок непрацездатності: оформлення, видача, реєстрація

09.08.2019
Листок непрацездатності (далі — ЛН) — це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Чи буде порушенням законодавства надання працівнику на його бажання частини відпустки у вихідні дні, наприклад, на два календарних дні в суботу та неділю?

08.08.2019
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково має бути першою її частиною.

Чи повинен підприємець — пенсіонер, який отримує пенсію згідно із законодавством іншої країни, сплачувати єдиний внесок ?

08.08.2019
Фізична особа — підприємець, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно законодавства іншої країни, нараховує і сплачує єдиний внесок на загальних підставах.

Довідки, які засвідчують тимчасову непрацездатність працівників

07.08.2019
Слід пам’ятати, що відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. Довідка, видана медичним закладом, є документом, який лише підтверджує тимчасову непрацездатність працівника і не замінює листка непрацездатності, а тому оплаті вона не підлягає.

Чи можна нумерувати протоколи засідань кафедр (факультетів, ученої ради) у вищому навчальному закладі за навчальними роками, а не за календарними?

21.02.2019
Враховуючи вимоги до формування справ, унормовані в пункті 2 глави 2 розділу IV «Систематизація та зберігання документів у діловодстві» Правил організації діловодства та архівного зберігання документів ...

Чи можна знищувати документи без податкової перевірки?

08.02.2019
Головне управління ДФС роз’яснило питання знищення документів, строк зберігання яких сплинув, якщо контролюючий орган за цей період не провів перевірку.

Сторінки