Як написати заяву про переведення, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною

05.06.2018
Чи має виходити на роботу працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, аби подати заяву про переведення на іншу посаду?

Щодо гарантій працівників, які проходять військову службу у 2018 році

05.06.2018
Одним з пріоритетних напрямків діяльності Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області залишається захист соціальних і трудових прав військовослужбовців, зокрема, це стосується дотримання права на гідну працю та соціальних гарантій на збереження робочих місць та заробітних плат тих, хто був прийнятий на військову службу під час мобілізації. Фахівці продовжують надавати консультації та роз’яснення, адже Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» є спеціальним в частині регулювання гарантій і пільг для громадян України, призваних на строкову військову службу.

Чи може особа, яка не має вищої освіти, працювати на посаді бібліотекаря вищого навчального закладу?

30.05.2018
Чи може керівник вищого навчального закладу прийняти на вакантну посаду бібліотекаря 1-ї категорії вищого навчального закладу особу, яка у 1992 році закінчила училище за фахом «Бібліотечна справа», має стаж бібліотечної роботи 25 років, 12 років на посаді бібліотекаря 1-ї категорії?

Чи має право Пенсійний фонд брати участь у планових податкових перевірках з питань ЄСВ?

23.05.2018
Пенсійний фонд має право брати участь у планових перевірках, які проводяться органами доходів і зборів, для перевірки достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру

Чи можливо укласти договір про одноразову сплату єдиного внеску до досягнення 16-річного віку?

22.05.2018
Осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до п. 15 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ визначено платниками єдиного внеску.

Чи можна застосувати похідне слово «Старший» до деяких професійних назв робіт промислового підприємства?

21.05.2018
У кадровому діловодстві промислового підприємства є потреба у додаванні похідного слова «Старший» до таких професійних назв робіт: табельник, комірник, майстер дільниці, товарознавець, менеджер з логістики, оператор копіювальних та розмножувальних машин.

Чи має право тренер-викладач поїхати у відрядження за власний рахунок?

21.05.2018
У спортивній школі тренери-викладачі мають виїзний характер роботи, коштів на відрядження у спортивної школи немає. Тренери-викладачі і спортсмени-вихованці хочуть їздити на змагання в інші міста та за кордон. Змагання проходять щомісяця. Чи має право роботодавець відправити тренера-викладача у відрядження, якщо він бажає поїхати у таке відрядження за власний рахунок?

Чи має працівник право розірвати трудовий договір з підприємством не відпрацювавши три роки за направленням після навчання?

17.05.2018
Відповідно до статті 8 Конституції України, вона має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Сторінки