17 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Лада Яковчук
31 жовтня, 2012 - 17:53
Чи обов'язково накази про прийняття і звільнення кадрова служба має узгоджувати із профспілками?
podgornaya
1 листопада, 2012 - 11:47
На мою думку, профспілки дають згоду або відмовляють у дачі згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівником, який є членом діючої в організації профспілки, у випадках, передбачених законом (п.1-5,7 ст 40; п.2-3 ст 41), а на прийняття на роботу - узгоджувати не потрібно. Детальніше почитайте ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії і КЗпП
Зоя Васильова
Зображення користувача Зоя Васильова.
Експерт журналу "Довідник кадровика"
5 листопада, 2012 - 14:06
Дійсно, статтею 43 КЗпП України встановлено вичерпний перелік підстав, коли розірвання трудового договору може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, а також порядок отримання такої згоди. Добір працівників є виключним правом роботодавця, тому накази про прийняття на роботу працівників не підлягають узгодженню з профспілковою організацією.
Вікторія Василівна
14 березня, 2013 - 13:56
Підскажіть будь ласка, чи в наказ про вихід на роботу працівників у вихідні дні обов"язково потрібно включати пункт "Вихід на роботу у вихідний (святковий) день погодити з профспілковим комітетом"?
podgornaya
14 березня, 2013 - 14:57
Обязательно согласовывают с профсоюзом (ст.71 КЗоТ Украины).
Вікторія Василівна
14 березня, 2013 - 15:21
Дякую
Ellenka64
25 листопада, 2013 - 20:52
Під час реформування системи охорони здоров'я з однієї установи  шляхом виделення був створений  новий заклад зі своїм статутом, колективним договором, профспілкою.Працівники попередньої організації були вибрані членами комітетів  районної профспілки.Під час  виделення  і створення нової організації - чи залишились тіж самі  працівники автоматично членами комітететів райпрофспілки, чи потрібно вносити пропозиції  до райпрофспілки з новими кандитатами  від нової організації ?
natal
Натали
16 лютого, 2015 - 13:53
Добрий день! Підскажить будь ласка, якщо на підприємстві проводиться скорочення працівників і це скорочення не є масове, чи потрібно повідомляти профком про це скорочення за  3 місяці згідно ст. 22 Про профспілки? 
natal
Натали
20 квітня, 2015 - 11:13
Підскажить будь ласа, при скороченні працівників, подання до профкому про надання згоди на звільнення необхідно складати на кожного праціника окремо, чи може бути одне подання на всіх працівників? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
22 квітня, 2015 - 10:03
Керуючись ст. 43 КЗпП, необхідно складати обгрунтоване письмове подання про звільнення на кожного працівника окремо.
baz
20 травня, 2015 - 12:00
Нещодавно нашу лікарню реорганізували — з поліклініки зробили Центр ПМСД із своїм головний лікарем, відділом кадрів і бухгалтерією. Нас усіх перевели в той центр, для цього ми писали заяви, щоб не втратити стаж — так нам сказали. Я є членом профспілки з великим стажем, перебуваю на обліку в профорганізації лікарні, де я працювала раніше, заяви про вихід з профспілки не писала, головбуху надала заяву по перерахування моїх профвнесків на рахунок профорганізації лікарні. Скажіть, будь-ласка, у випадку, якщо моя посада в ПМСД попаде під скорочення, чи повинен головний лікар ПМСД питати дозвіл на моє звільнення з профкому лікарні? Чи може мене профком лікарні без моєї заяви виключити з членів профорганізації чи навіть з членів профспілки, як мене лякають?
АннаИ
10 вересня, 2015 - 08:34
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, что делать если профсоюз отказывает в согласовании изменений условий труда? как и куда обжалуются решения профсоюза?
Світлана Руденко
Зображення користувача Світлана Руденко.
24 вересня, 2015 - 17:59
Якщо виборний орган відмовляється здійснювати визначені законом свої повноваження, то роботодавець має право зазначені питання вирішувати самостійно. Відмова профспілки не підлягає оскарженню в судовому порядку.
annan79
28 січня, 2016 - 15:14
Підкажить будь ласка,за рішенням трудового колективу дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 годин. У кожному випадку питання встановлення тому чи іншому працівникові тривалості робочої зміни до 24 годин має вирішуватися лише за згодою працівника і профспілкового органу закладу охорони здоров’я. Якщо працівник не є членом профспілкового органу, чи потрібна згода профспілки?  І якщо профспілка відмовляє надати згоду в звязку з тим, що працівник не є членом профспілки? 
annan79
16 листопада, 2016 - 13:40
Підкажіть будь ласка, скорочуємо працівників 14.02.2017 року. Ми повинні не пізніше ніж за три місяці до звільнення працівника повідомимо профспілку. Чи можемо ми повідомити  14.11.2016р., чи все ж потрібно 13.11.2016р. Дякуємо) 
flippa
15 лютого, 2017 - 12:16
Добрий день! У нас в установі склалась така ситуація: Голова нашої профспілки наполягає на дотриманні законодавства а саме виконання п.3 ст..38 Закону України “Про профспілки..” і вимагає від керівника погодження з профкомітетом всіх видів виплат, а саме: сумісництво, тимчасове замісництво, всі види за наказом Мінсоц та МОЗ України №308/519 від 05.10.2005 доплат розділ 3 (суміщення, розширена зона обслуговування та ін), надбавок розділу 4, преміювання . Чи дійсно кожна зазначена виплата повинна буди погоджена з профспілкою? І якщо профспілка не надає погодження, які дії керівника?
lenabilokon_72215
1 березня, 2017 - 17:08
Згідно п. 3 ст.38 голова, засттупник голови або інший представник профспілки має право разом з роботодавцем вирішувати питання оплати праці працівників підприємства, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат