Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
10091968
21 серпня, 2015 - 11:04
Доброго дня! У нас на підприємстві працівник пошкодив руку після робочого дня, в наслідок чого отримав травму невиробничого характеру, з цього приводу у мене  запитання : 1. Чи можу комісія із соціального страхування підприємства вимагати від працівника пояснення про обставини отримання травми невиробничого характеру? 2. Чи підлягає оплаті  листок непрацездатності з кодом захворювання "5" - невиробничі травми, за відсутності акта розслідування нещасного випадку?  Чи є обов"язковим акт розслідування нещасного випадку на виробництві не повязаним з виробничою травмою? Завчасно дякую за відповідь.  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
25 серпня, 2015 - 11:18
1. ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ЛИСТ від 09.09.2011 р. N 2595-07 <…> Запитання. Чи вправі комісія із соціального страхування підприємства вимагати від працівника пояснення про обставини отримання травми невиробничого характеру? Відповідь. Відповідно до ч. 3 ст. 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001р. N 2240-III, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації. Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг. Отже, з метою з'ясування обставин і причин нещасного випадку та прийняття об'єктивного рішення комісія із соціального страхування має підстави для отримання таких пояснень. У разі відмови потерпілого надати пояснення комісія може прийняти рішення про відмову в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Якщо застрахована особа не згодна з рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування, вона може оскаржити це рішення до робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності або до суду.   Директор В. М. Цибенко   2. При призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, обов’язкова наявність акта розслідування нещасного випадку невиробничого характеру, чинним законодавством не передбачена.
Євгенія89
6 листопада, 2015 - 15:36
Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка, розібратися та вийти з даної ситуації: на підприємстві делегування представників від трудового колективу і представників від роботодавця до складу КСС оформляється наказом директора (з основної діяльності). На даний момент з підприємства звільнилися представники як з однієї сторони так, і з іншої. Питання: як правильно видати новий наказ, якщо попередні накази були "Про створення комісії з соціального страхування" де просто міняли людей, а згодом одного працвника призначили до складу КСС без змін до попереднього наказу (в якому деякілюди вже були звільнені з роботи)? Чи можемо ми видати знову наказ "Про створення комісії з соціального страхування", а далі при зміні членів КСС вносити зміни до наказу? Заздалегіть дякую!!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 листопада, 2015 - 11:28
    Керуйтеся ПОЛОЖЕННЯМ про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджене Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 23.06.2008 N 25.