Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

27 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Netyata
27 лютого, 2013 - 11:58

Доброго дня!

Я заплуталась. Допоможіть у виясненні наступних питань.

У нас щопівроку штаний розпис затверджує Правління. На засідання правління у грудні 2012 року, виконавча дирекція подала своє бачення штатного розпису. Користуючись нагодою, в проекті штаного розпису назвали посади у відповідності до класифікатора посад. При чому, коли шукали назви посад в класифікаторі, керувалися Довідником кваліфікаційних характеристик професій і посад, тобто підбирали назви під обсяг обов'язків і робіт, які виконують працівники (тобто під функціональні обов'язки). При цьому назви досить суттєво змінилися. Зокрема, менеджер-аналітик став фахівцем.

Розумію, що потрібно видавати два накази: затвердження штатного розпису і приведення назв посад у відповідність до штатного розпису. В мене в зв'язку з цим виникають запитання.

1. Який наказ писати першим: про затвердження штатного розпису чи про приведення назв посад у відповідність до класифікатора посад?

2. Чи можна їх об'єднати в один?

3. Як написати наказ про приведення назв посад у відповідність до класифікатора посад, щоб це не рахувалось істотною зміною? (у нашому випадку функціональні обов"язки не змінилися, оплата праці не змінилася, а от назви посад суттєво змінилися: менеджер-аналітик став фахівцем).

Чекаю на відповідь. моя ел.адреса: tet106@ukr.net

NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 лютого, 2013 - 15:22
Складається враження, що найменування деяких посад у чинному штатному розписі все ж таки відповідає (відповідало) Класифікатору, але не відповідає (не відповідало) реальним функціональним обов’язкам. А по суті відповіді на запитання пропоную спочатку оформити приблизно такий наказ: Про внесення змін до штатного розпису З метою приведення найменування посад у відповідність до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» НАКАЗУЮ: 1. Змінити у чинному штатному розписі підприємства назву посади: - «таку-то» на «таку-то» (код КП - _______); - «таку-то» на «таку-то» (код КП - _______); -«таку-то» на «таку-то» (код КП - _______). 2. Відділу кадрів (Іваненко І.І.) внести відповідні зміни до трудових книжок та особових карток працівників (форма № П-2). А потім з урахуванням зазначених змін видати наказ про затвердження та введення у дію штатного розпису у новій редакції з 01.01.2013.
Netyata
5 березня, 2013 - 09:14
Дякую за відповідь
Управління Держ...
8 листопада, 2016 - 11:28
Добрий день! Підскажіть, будь-ласка, в Класифікаторі не знайдено посади провідного бухгалтера, як правильно написати наказ про зміни штатного розпису про дану посаду та відповідно зробити запис в трудовій книжці
Oksa22
25 вересня, 2013 - 17:03
якщо перейменування посади не вважається переведенням, то як бути із штатними одиницями, які на момент змін знаходяться у відп.по догляду за дитиною, адже вони не будуть ознайомлені з наказом про зміни до штатного розпису? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 вересня, 2013 - 10:46
Працівників після виходу на роботу з відпусток необхідно познайомити не зі змінами до штатного розпису, а із записом до трудової книжки про зміну назви посади.
Oksa22
26 вересня, 2013 - 15:05
дякую! 
Oksa22
27 вересня, 2013 - 09:56
Допоможіть ще із правильним записом в трудовій. Планую скористатися наведеною вище схемою для перейменування посад у штатному розписі. В трудовій писати "Назву посади "водій автотранспорту" змінено на "водій автотранспортних засобів", підстава - наказ №...(про зміни до штатного розпису)?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 вересня, 2013 - 15:01
Припустимо, що при прийомі на роботу (запис № 99) у графі 3 трудової книжки було записано «Прийнято водієм автотранспорту». Вносимо зміни до трудової книжки таким чином. У графі 1 трудової книжки пишете черговий номер запису, у графі 2 – дата внесення цього запису, наприклад 27.09.2013, у графі 3 – «Запис за № 99 недійсний. Прийнято водієм автотранспортних засобів». У графі 4 – підставу внесення запису (дату і номер наказу про зміну назви посади).
Oksa22
27 вересня, 2013 - 15:23
мене якось турбує словосполучення "запис недійсний", як тоді його враховувати при підрахунку стажу, якщо ми фактично анулюємо цілий запис? адже наказом про зміну назви посади ми не приймаємо людину заново, а лише змінюємо назву посади. Чи є ще варіанти запису в трудову в такій ситуації?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 вересня, 2013 - 11:57
Керуючись пунктом 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, у даному випадку  не анулюється увесь попередній запис про прийом на роботу, у тому числі і дата прийому на роботу, а тільки у графі 3 трудової книжки  змінюється запис про назву професії (посади). 
Kvirent
21 листопада, 2013 - 13:53
............
Kvirent
21 листопада, 2013 - 13:54
.............
bosscan
29 листопада, 2013 - 12:09
Доброго дня. Таке питання: якщо змінюється назва кінорежисер-постановник в/к на провідний кінорежисер-постановник, потрібно повідомляти працівника за 2місяця про зміну назви професії, чи це не є істотними змінами праці?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
29 листопада, 2013 - 12:33
Що розуміється під «змінюється назва кінорежисер-постановник в/к на провідний кінорежисер-постановник»? Очевидно, йдеться про переведення працівника на іншу роботу, у даному випадку на  іншу посаду. Відповідно до ст. 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві допускається тільки за згодою працівника. На практиці переведення оформляється на підставі заяви працівника або доповідної записки безпосереднього керівника працівника, де є власноручний запис працівника про надання згоди на переведення.
bosscan
4 грудня, 2013 - 15:18
Річ в тому, що "змінюється назва" мається на увазі, що в радянські часи (у тогдашньому класифікаторі професій) був  кінорежисер-постановник в/к, а згідно клісифікатору професій вже незалежної України вже такої професії немає, а є провідний кінорежисер-постановник (тобто я так розумію що кінорежисер-постановник в/к був замінений у новому класифікаторі професій на провідного кінорежисера-постановника )
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 грудня, 2013 - 17:13
Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 передбачено професійну назву роботи «Кінорежисер-постановник» (код КП – 2455.2). Згідно з приміткою 2 Додатку В цього Класифікатора від професійної назви «Кінорежисер-постановник» можна утворити похідну назву «Провідний кінорежисер-постановник» з кодом КП 2455.2. Наскільки я зрозумів ситуацію, що склалася,  необхідно скласти наказ, аналогічний наведеному нижче: Про внесення змін до штатного розпису З метою приведення найменування посад у відповідність до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» НАКАЗУЮ: 1. Змінити у чинному штатному розписі підприємства назву посади «стенографістка» на «стенографіст» (код 4111 КП). 2. Відділу кадрів (начальник відділу Ткаченко М. В.) внести відповідні зміни до трудової книжки та особової картки працівника (форма № П-2) Ященко М. В.
Сянька
29 квітня, 2014 - 17:48
Чи обовязково видавати наказ про розподіл функціональних обовязків, де установлюється, що у разі відсутності директора його обовязки виконує заступник (у директора лише один заступник)?
Ната_персонал
25 січня, 2016 - 13:06
Доброго дня! Допоможіть, будь - ласка,  розібратися з проблемою. Назви посад у штатному розкладі підприємства відповідають вимогам Класифікатора, але не відповідають реальним функціональним обов'язкам працівників. Як правильно внести зміни у штатний розклад і трудові книжки працівників? Які накази і у якій послідовності слід видати у такому випадку?   
zmapo2015_66891
23 лютого, 2016 - 16:50
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, можно ли в штатное расписание внести должность "Заступник ректора з економічних питань". Спасибо!
mariia.sych_68802
29 червня, 2016 - 16:53
Доброго дня! Допоможіть, будь - ласка,  розібратися з проблемою. Назви посад у штатному розкладі підприємства відповідають вимогам Класифікатора, але не відповідають реальним функціональним обов'язкам працівників. Як правильно внести зміни у штатний розклад і трудові книжки працівників? Які накази і у якій послідовності слід видати у такому випадку?   
mariia.sych_68802
29 червня, 2016 - 16:59
І впродовженні до даного питання, як в такому випадку поступити з декретчицями?  
orapu
30 серпня, 2016 - 14:23
Підскажіть, будь-ласка, в Класифікаторі не знайдено посади заступника головного бухгалтера, чи можна ввести в штатний розклад дану посаду та відповідно зробити запис в трудовій книжці
Наталя Едуардівна
Зображення користувача Наталя Едуардівна.
Експерт редакції журналу «Довідник кадровика»
1 вересня, 2016 - 15:29
Доброго дня! Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії. Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах. У вашому випадку можна застосовувати похідне слово заступник. Можете вводити посаду — заступник головного бухгалтера з кодом 1231. Докладну інформацію щодо штатного розпису ви можете отримати у ексклюзивному виданні від редакції журналу «Довідник кадровика» — «Штатний розпис як основа управління організацією, порядок створення і технологія внесення змін. Зразки» практичний  посібник, з повним переліком професійних назв робіт відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 з останніми змінами.
Управління Держ...
7 листопада, 2016 - 11:04
Добрий день! Допоможіть будь ласка. Ми приймали на роботу працівника на посаду фахівця (у нас в організації штатний розпис надає головний розпорядник), відбулися зміни, і посаду було змінено на фельдшера. Як правильно написати наказ про зміну посади і внести запис у трудову книжку?
ssofitoff
26 квітня, 2017 - 17:57
Доброго дня. Керівником поставлена задача внести в штатний розпис посаду "Заступник директора з господарських питань" або "Заступник директора з адміністративно-господарської роботи", а я зовсім не можу визначитись з кодом КП, заплутась і розумію, що нічого не розумію. Допоможіть будь ласка. Діяльність підприємства- здача місць в аренду на территорії ринку Дуже дякую!
Натал ія
1 лютого, 2018 - 07:14
Доброго ранку. Допоможіть, будь ласка, вирішити питання. Заступник головного лікаря КЗ ЦПМСД направляється на курси підвищення кваліфікації. Разом з тим, вона є внутрішнім сумісником (лікар педіатр). Як правильно оформити наказ, саме у пункті про внутрішнє сумісництво, що з ним робити? Дякую)