Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
ksh
22 лютого, 2011 - 10:19
Добрий день шановні колеги! Підкажіть будь-ласка чи має право роботодавець звільнити за скороченням штату (п.1 ст. 40 КЗпП) жінку (яка фактично є бабусею дитини), що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 6 років. Мати дитини в даний час працює повний робочий день на іншому підприємстві.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
22 лютого, 2011 - 15:10
Я вважаю, що у такому випадку роботодавець не має права звільнити працівника, що знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Тому що відповідно до останньої частини статті 42 КЗпП звільнення працівника з ініціативи роботодавця ( у т. ч. за п.1 цієї статті) у період перебування працівника у відпустці не допускається. Але це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства. Хоча, на жаль, норма КЗпП не уточнює перебування саме у якій відпустці.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
28 лютого, 2011 - 14:49
Консультант NAI відповів абсолютно правильно. Хочу добавити наступне. Згідно з ч.1 ст. 172 Кримінального кодексу України за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю передбачена кримінальна відповідальність. За цей злочин передбачено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправні роботи на строк до двох років. Звільнення з роботи працівника має визнаватися незаконним, якщо воно здійснене без законних підстав для цього або з порушенням встановленого порядку звільнення, визначеного законом. Такі законні підстави можуть бути загальними або спеціальними. Останні обумовлюються видом трудового договору (строковий, позастроковий тощо), категорією працівників (керівники, працівники, які обслуговують кошти або товарні цінності, працівники, які виконують виховні функції, молоді спеціалісти тощо) та іншими обставинами. Незаконне звільнення працівника з роботи завжди є грубим порушенням законодавства про працю.