Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Ірина Шпак
25 вересня, 2014 - 15:13
Доброго дня! Приймаємо на підприємство нову людину з Луганська. На даний момент не може надати оригінал трудової (у звязку з тим, що вся документація підприємтсва зібрана в одній комірчині і ніхто, на жаль, найближчим часом витягувати її не буде) ,  а лише довідку  з попереднього місця роботи що працював з такого по таке відповідно до таких наказів.  Як правильно оформити дублікат трудової, враховуючи те, що загальний стаж роботи можна записати (тому що в Луганську він працював на першій роботі, а перед цим стажу не мав), але розписати що його підвищували декілька разів не можемо? Чи буде вважатися за помилку, якщо дублікат трудової буде видавати не минулий роботодавець, а ми? Буду вдячна за консультацію    
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 вересня, 2014 - 09:37
ПРОЕКТ наказу Мінсоцполітики та Мінюсту 1 вересня 2014  Міністерство соціальної політики політики України Міністерство юстиції України Н А К А З м. Київ _________________________                                                                        № ________________________ Про внесення зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389 (зі змінами), та пункту 9 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 359  (зі змінами), НАКАЗУЄМО: 1. Доповнити Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджену наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України              від 29 липня 1993 року № 58, зареєстровану в Міністерстві юстиції України   17 серпня 1993 року за № 110 (зі змінами), пунктом 5.6. такого змісту: „5.6. Дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту, або проведення антитерористичної операції на території, де проживав працівник, на підставі заяви працівника та інформації оперативного штабу, створеного при органі виконавчої влади, що підтверджує виникнення відповідної ситуації на цій території. У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дублікату про місце роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дублікату робиться надпис: „Дублікат анульовано”, посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та повертається його власнику”. 2. Департаменту ринку праці та зайнятості (Зінкевич Н. І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку. 3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників міністрів згідно з розподілом обов'язків.   Міністр соціальної політики України Міністр юстиції України ______________Л. Денісова ____________П. Петренко          
Ірина Шпак
26 вересня, 2014 - 15:28
Дякую:)