Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Вікторія Василівна
1 серпня, 2014 - 14:43
Шановні колеги, допоможіть порадою. Жінка перервала відпустку по догляду за дитиною до трьох років 1,5 року назад і вийшла на роботу. Чи підлягає ця працівниця атестації працівників?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
1 серпня, 2014 - 14:57
Так. Оскільки відповідно до ст. 12 Закону України «Про професійний розвиток працівників»  вона не відноситься до категорії працівників, які не підлягають атестації.
Вікторія Василівна
1 серпня, 2014 - 15:04
за допомогу
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
26 листопада, 2014 - 15:38
Доброго дня. Дуже прошу допомогти у вирішенні питання. Працівниця, яка працює інженером, написала заяву про надання їй ІІ кваліфікаційної категорії. Вирішено провести атестацію. Все підготовлено до атестації. З наказом про проведення атестації інженер ознайомлена. Але працівниця за день до проведення атестації написала заяву про надання відпустки в день атестації. Підскажіть що робити, проводити атестацію без атестуємого, чи переносити. Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 листопада, 2014 - 16:23
Основним законодавчим актом у сфері атестації персоналу загального характеру є Закон України «Про професійний розвиток працівників». Відповідно до п. 7 ст. 11 цього Закону атестація працівника проводиться тільки в його присутності.
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
27 листопада, 2014 - 09:11
Дякую велике за відповідь. А атестацію треба переносити?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 листопада, 2014 - 09:59
На мою думку, краще було б надати відпустку після проведення атестації.