14 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
pasalina
9 квітня, 2013 - 11:12
Здравствуйте! К нам обратилась уволенная сотрудница, у которой трудовая книжка пришла в негодность (порвана) и просит выдать дубликат. Как заполнять дубликат и старую трудовую книжку - я понимаю. А какова сама процедура выдачи - должна ли она писать заявление, и какое тогда его содержание..нужно ли издавать приказ? фиксируется ли как-то відача дубликата в книге регистрации движения трудовых.
Лилия Майская
5 листопада, 2014 - 19:05
Добрый день!Подскажите,пожайлуста,в случае кражи труд.книжки при выдаче дубликата,правомерно ли на последнем месте работы внести записи с уцелевших ксерокопий данной трудовой книжки?И должен ли указываться в ней общий стаж работы?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
7 листопада, 2014 - 10:49
1. Ні. 2. Так. При оформленні дубліката трудової книжки відповідно до п. 5.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки, а у графі 4 зазначаються найменування, дата і номер документа, на підставі якого проведено відповідні записи у дублікаті.
Vladimirova
17 листопада, 2014 - 18:00
Добрий вечір! Працівник після закінчення ВНЗ (2002-2007 рр.) у 2007 році прийнят на роботу. В 2014 році трудові книжки були знищені пожежею. Як правильно виписати дублікат трудової книжки враховуючи загальний стаж і навчання? Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 листопада, 2014 - 11:11
ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників 5.2. Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюється за загальними правилами. У розділи "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження" і "Відомості про заохочення" при заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів (розпоряджень). 5.5. Якщо трудова книжка (вкладиш до неї) стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена і т. інш.), то власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи видає працівнику дублікат трудової книжки (вкладиш до неї).      При цьому на першій сторінці трудової книжки, що стала непридатною, робиться надпис "Замість видано дублікат", а книжка повертається її власнику. При працевлаштуванні на нове місце роботи працівник зобов'язаний пред'явити дублікат трудової книжки.
Alinka Angel
17 грудня, 2014 - 17:35
Підскажіть будь ласка, що робити, якщо людина котрій треба зробити дублікат змінювала часто прізвища, потрібно прописувати кожний раз як вона змінювала чи достатньо прописати останнє прізвище? Розроблявши дублікат чи потрібно вносити записи з центру зайнятості чи ці записи людина після звільнення з нашої організації внесе сама в центрі зайнятості?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 грудня, 2014 - 10:12
При оформленні дубліката трудової книжки Інструкцією не передбачено внесення запису про зміни прізвища працівника, а усі необхідні записи, у тому числі і про період одержання допомоги по безробіттю, вносяться тільки за місцем його видання.
Alinka Angel
18 грудня, 2014 - 14:04
Дуже вам дякую.
Мельник Тетяна
31 березня, 2015 - 18:41
Підскажіть, будь-ласка, якщо виписується Дублікат трудової книжки працівниці і вносяться дані на основі довідок з попередніх місць роботи, чи потрібно якось в Дублікаті вказувати зміну прізвища у звязку з заміжжям (прізвище змінювалось ще коли працівниця працювала на попередньому місці роботи)? Адже частина довідок виписана на старе прізвище, а частина на нове.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
1 квітня, 2015 - 11:31
Див., будь ласка, відповідь від 18 грудня, 2014 - 10:12.
Мельник Тетяна
1 квітня, 2015 - 13:32
Дякую.  
ВікторіяХ
12 травня, 2015 - 18:06
Добрый день! У нас на фирме сложилась очень неприятная ситуация с трудовой книжкой. Мы работаем с регионами (по эл.почте присылают сканы документов, а потом пересылают интаймом оригиналы). В сентябре 2014 года приняли сотрудника, но оригиналы документов не получали и бывший сотрудник ОК не проконтролировал.В декабре месяце она уволилась и опять же инспектор ОК не сообщил о том, что трудовой книжки у нас нет. В чем полностью вина ОК. Спустя 4 месяца сотрудница спохватилась за своей трудовой. Ее руководитель утверждает, что все оригиналы документов она передавала, но нигде это не зарегистрировала. У нас в ЦО секретарь регистрирует все входящие документы (правда в exel),провели расследование - документы не приходили. В журнале трудовых ее трудовая тоже не зарегистрирована. В сканкопии заявления в графе, что прилагается трудовая - галочка не стоит. Сотрудница требует трудовую и обещала обратиться в прокуратуру. Прислала запрос с просьбой обьяснить, почему при увольнение она не получила трудовую книжку.   Получается, вся вина лежит на ОК, т. к 4 месяца она у нас работала без трудовой книжки, но доказательств о том, что ее отправляли у них нет. Пожалуйста, подскажите как выйти с этой ситуации? Кто должен востанавливать в трудовой предыдущие записи: сотрудница, ее руководитель или ОК? Спасибо
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
13 травня, 2015 - 12:42
Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації. Безпосереднє ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається керівником підприємства, установи, організації на відділ кадрів.
Viki-tory
9 березня, 2016 - 11:40
Здравствуйте! В последнее время участились случаи обращения к нам БЫВШИХ работников с просьбой выдачи им дубликатов трудовых книжек. При этом с момента увольнения прошло 3-5 лет  (а то и больше!). Граждане утверждают, что больше нигде не работали или работали без оформления, т.е. наше предприятие является их последним местом работы. Согласно п.5.1 Инструкции по ведению трудовых книжек, если работник потерял трудовую книжку, то по месту последней работы ему должны выдать дубликат. Имеем ли мы право попросить какой-либо подтверждающий документ о том, что человек действительно больше нигде не работал? Какой это может быть документ - например, справка из налоговой? Даст ли налоговая такую справку? Спасибо.