5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
олльгга
13 жовтня, 2014 - 16:03
Добрий день! в мене була відпустка в серпні 2013 року з 1 по 28 серпня під час якої я хворіла з 9 по 18 серпня включно!лікарняне я здавала на підприемство. запитання-чи маю право зараз я на продовження відпустки на 10  календарних днів в жовтні 2014 року?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
13 жовтня, 2014 - 16:24
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» невикористана   частина   щорічної   відпустки (у даній ситуації - 10 календарних днів) у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю, яка настала під час використання щорічної відпустки, за заявою працівника надається   після закінчення щорічної відпустки або  за  згодою  сторін переноситься  на  інший період. Невикористану частину  щорічної  відпустки  має  бути  надано працівнику,  як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців   після   закінчення  робочого  року,  за  який  надається відпустка.
олльгга
13 жовтня, 2014 - 21:03
дякую!  
олльгга
14 жовтня, 2014 - 18:54
Добрий день! мій робочий рік закінчуеться 02 жовтня 2014!! на роботі сказали що продовження відпустки вже не можливе! в вересні 2013 мені було знято відпускні за серпень і нараховано лікарняні!  на що я маю прово в даній ситуації? ( може компенсація за не використану відпустку )?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
15 жовтня, 2014 - 09:52
У разі звільнення працівника у зв'язку із закінченням  строку трудового  договору  невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й  тоді,  коли  час  відпустки  повністю  або  частково перевищує  строк  трудового  договору.  У  цьому  випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки (ст. 3 Закону України «Про відпустки»). У разі  звільнення працівника  йому   виплачується   грошова компенсація  за  всі не використані ним дні щорічної відпустки,  а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 Закону України «Про відпустки»). Отже, якщо Ви працюєте за строковим трудовим договором, то при звільненні маєте право на невикористану відпустку або на грошову компенсацію.