Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
%count допис / 0 нових
Останнє повідомлення
NataKacedan
11 грудня, 2013 - 16:45
В працівника накопичилось понад 100  календарних днів щорічних відпусток. Протягом року використовує  відпустку  по декілька днів. Скільки максимально  календарних днів  відпустки може мати працівник, як їх видати працівнику, якщо тривалий час він не може перебути у відпустці ( скажем 24 календарні дні). Чи являється це порушенням трудового законодавства. Яку найбільшу кількість календарних днів відпустки  можна надати працівнику безперервно? Дякую.
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
11 грудня, 2013 - 17:26
Згідно з частиною п'ятою статті 11 Закону України "Про відпустки" забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Відповідно до зазначеного у Вашому випадку є факт порушення законодавства про працю. Частиною третьою статті 10 Закону України "Про відпустки" встановлено обмеження щорічних відпусток - 59 та 69 календарних днів. Зазначене обмеження стосується тривалості щорічних відпусток за відпрацьований робочий рік, а тому при наданні щорічних відпусток за декілька попередніх років це обмеження не застосовується. Враховуючи те, що законодавство про відпустки не містить вимоги щодо якоїсь перерви при наданні щорічних відпусток, наведеному у запиті працівнику щорічні відпустки можуть бути надані терміном понад 100 календарних днів поспіль.
Алінка
19 грудня, 2013 - 15:35
Роз'ясніть ще, будь-ласка, якщо людина немає можливості використати 100 днів відпустки, чи може бути їй ця відпустка компенсована в грошовому вигляді?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
19 грудня, 2013 - 16:49
Ні, не може. За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.  Це означає, що якщо тривалість щорічної відпустки, наприклад, є 30 календарних днів, то тільки після надання працівникові 24 календарних днів щорічної відпустки за 6 невикористаних календарних днів щорічної відпустки йому можна виплатити грошову компенсацію.  А якщо тривалість щорічної відпустки є 24 календарних дні, то тільки у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки. 
Алінка
20 грудня, 2013 - 09:37
Дякую за відповідь! Але якщо можна, ще одне запитання - наша нова кадровичка каже що працівник в такому випадку мусить відбути всі 100 днів, бо компенсації не дають і він зобов'язаний іти у відпустку. Хіба це правильно? 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
20 грудня, 2013 - 10:13
Якщо працівник відмовляється використовувати надане йому Конституцією України і Законом України «Про відпустки» право на відпочинок (на щорічну відпустку), то роботодавець вправі на період встановлених графіком відпусток без заяви працівника видати наказ про надання йому щорічної відпустки,  своєчасно (не пізніш ніж за три дні до початку відпустки) виплатити йому «відпускні», а працівник зобов’язаний у цьому випадку цей наказ виконати і піти у відпустку. За невиконання такого наказу працівник може притягуватися до дисциплінарної відповідальності.
Алінка
20 грудня, 2013 - 11:54
А якщо працівник немає змоги іти у відпустку, оскільки через скорочення, яке відбулось на підприємстві, в нього дуже багато роботи і його відпустка не вигідна ні йому ні підприємству? Підкажіть, будь-ласка, якийсь вихід з такої ситації? Куди діти тих 100 днів, які накопичились в нього за всі роки роботи? Дякую!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
20 грудня, 2013 - 12:10
Звільнити працівника (за власним бажанням або угодою сторін) з виплатою грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, а наступного дня прийняти.
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
20 грудня, 2013 - 18:57
А де гарантія, що з наступного дня його приймуть на роботу?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
23 грудня, 2013 - 09:58
Заява працівника про прийом на роботу з письмовим розпорядженням керівника підприємства кадровій службі про оформлення наказу про прийняття, а ще краще – лист-гарантія підприємства за підписом керівника, скріплений печаткою. Але, звичайно,  стовідсоткової гарантії немає, на жаль. 
ученік
25 грудня, 2013 - 16:32
Чи потрібно в кінці року робити наказ на перенос залишків невикористаних днів щорічної відпустки на наступний рік,  брати заяви від співробітників на цю кількість днів? чи буде порушенням якщо не видавати такий наказ, чи пропадуть ці дні без заяв за законом? Дуже дякую!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 грудня, 2013 - 11:29
Ні наказ, ні заяви не потрібні. Невикористані дні щорічних відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону України «Про відпустки») не "пропадуть".
ученік
26 грудня, 2013 - 13:21
Дякую за відповідь! Бажаю всього найкращого зі святами Вас!!!!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
26 грудня, 2013 - 14:11
Дякую. Веселих свят!!!
Ilosya
16 січня, 2014 - 20:44
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, працівник прийнятий на роботу по переводу, але на попередньому місці роботи, йому надали відпустку за відпрацьований період 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013,  а за 2009-2010 не надали. Як мені бути в цій ситуації, надати йому відпустку за невикористаний період 2009-2010 року через 6 м.роботи на нашому підприємстві, а далі надавати відпустку за відпрацьований період з дня укладення трудового договору на нашому підприємстві? Дякую за відповідь!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 січня, 2014 - 14:56
Відповідно до останнього абзацу ст. 9 Закону України «Про відпустки» якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи. Згідно зі  ст. 10 Закону України «Про відпустки» працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, за їх бажанням  надаються щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві.
pasichnyk_vp_76906
14 травня, 2018 - 16:05
Чи можна взяти 75 днів відпустки за один раз якщо 30 з них заборгованість минулих років  
allantony_77036
Alla
31 травня, 2018 - 14:44
Підкажіть, будь-ласка, чи залишається право у посадової особи органів місцевого самоврядувння-військовослужбовця, який перебуває на військовій службі за контрактом (вже кілька років) на час особливого періоду, на додаткову відпустку, передбачену постановою КМУ № 250 від 27.04.1994, як посадоваособа, яка має стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 15 років?
Георгій
Зображення користувача Георгій.
Трудова книжка людині на все життя - так зробимо записи на її сторінках правильні!!!
18 жовтня, 2018 - 15:29
Закон України «Про відпустки» ст. 12 Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. На виконання вимог вищенаведеного є запитання: - працівник прийнятий на роботу з 01.04.2012 року. Щорічно надавались відпустки і на його прохання було поділено на частини, одна з котрих була не менше 14 календарних днів, але за періоди з 01.04.2015 р. по 01.04.2016 р. невикористано 10 календарних днів; з 01.04.2016 р. по 01.04.2017 р. невикористано 8 календарних днів; з 01.04.2017 р. по 01.04.2018 р. невикористано 10 календарних днів. 1. Чи втрачається право на використання частин відпустки за періоди 2015-16 р. та 2016-17 р. на теперішній час? 2. Чи є відповідальність за порушення вимог ст. 12 Закону у випадку невикористання частини відпустки і хто за це понесе покарання. При цьому, керівник установи не заперечував в наданні відпустки, працівник сам мотивував, що йому в тому робочому періоді більше днів відпустки не потрібне, нехай залишиться на потім. 3. Прохання надати консультацію.
love_you_love21...
Ангелина
18 грудня, 2018 - 10:47
Підкажіть будьласка як скористатися соціальною відпуусткою"Як одинока ати яка виховує двох дітей до 15 років " при звільненні, якщо у поточному році працівник вже працював на іншму підприемстві, якщо потрібно звільнитися 21,12,18 а довідку можуть затримати з попереднього місц роботи ?
love_you_love21...
Ангелина
18 грудня, 2018 - 10:49
Також є питання який термін вагітності є підствою для продовження трудового контракту?