Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Нюанси обчислення середньої заробітної плати держслужбовцям

Дата публікації: 24.10.2016

Мінсоцполітики у листах від 12.09.2016 р. №1291/13/84-16 та від №1290/13/84-16 роз'яснило:

Щодо обчислення середньої зарплати для виплати грошової допомоги до щорічної відпустки

У разі зміни структури зарплати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду.

Враховуючи, що з 1 травня 2016 року підвищено посадові оклади з одночасною зміною структури, то розрахунковим періодом для проведення нарахувань виходячи з середньої заробітної плати має бути період, починаючи з травня 2016 року.

 Якщо зміна структури зарлати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування відбулася у період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата у розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Отже, якщо працівник не працював певний період травня поточного року згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин, то нарахування середньої заробітної плати для виплати грошової допомоги до відпустки, яка надається у червні поточного року, проводиться з урахуванням виплат згідно з новими умовами оплати праці за фактично відпрацьований період травня поточного року.

Нарахування середньої заробітної плати за дні відпустки, які припадають на травень 2016 року, необхідно проводити з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів. Тобто у розмірі заробітної плати за травень виходячи із нових умов оплати праці.

У випадку якщо нарахування проводилось до затвердження штатного розпису і середню заробітну плату було нараховано без урахування вищезазначених положень Порядку, то необхідно зробити перерахунок і відповідні донарахування.

Суму матеріальної допомоги, яка виплачувалась у квітні поточного року у зв’язку із наданням щорічної відпустки, що почалась з 25 квітня 2016 року, перераховувати не потрібно.

Щодо виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

Податківці у листі №1290/13/84-16 зазначили, що подією, яка пов'язана з виплатою цієї допомоги, є видача наказу.

Якщо зазначена допомога була нарахована у квітні, то суму середньої заробітної плати перераховувати не потрібно.

Щодо обчислення середньої зарплати працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації

Враховуючи положення абзаців 7 та 8 пункту 2 Порядку №100, якими не визначено будь-яких виключень працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, середню заробітну плату необхідно обчислити згідно з новими умовами оплати праці.

Джерело: news.dtkt.ua

Видання для кадровиків