8 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Yulechka
1 листопада, 2010 - 09:20
Здравствуйте! Скажите пожалуйста, можно ли инвалида принять на работу с испытательным сроком или по срочному трудовому договору? Заранее большое спасибо!!!
Lana_SZ
Зображення користувача Lana_SZ.
10 листопада, 2010 - 16:46
Юлечка, а какой смысл принимать на таких условиях инвалида?
al_ena08
21 січня, 2011 - 13:06
Добрый день. Подскажите пожалуйста, если у нас штат в количестве 10 человек образовался с 01.12.2010г, а до этого работал один человек. В декабре инвалида не было. Если мы примем инвалида сейчас, например, с 20-го января 2011 года, к нам будут применеы штрафные санкции за декабрь 2010г или нет? С ув. И как расчитать штраф? Если в 2010году числился до ноября - 1 чел-к, начислять з/пл ему начали с мая в размере - 2440 грн., в ноябре - 2 чел-ка с фондом з/пл - 5000, в декабре - 10 чел-к с фондом - 17000 грн. (2440*6+5000+17000)/12 = 3053,33 или (2440*6+5000+17000)/8= 4580 Заранее спасибо! И еще воприсик, при открытии трудовой книжки, надоли сейчас заполнять данные об образовании - учебу?
Wolga
23 січня, 2011 - 20:58
1. Пункт 3 Інструкції зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Держкомстату України від 28.09.05 № 286 (розрахунок середньоблікової кількості працівників .....здійснюється щомісячно з січня до грудня). У цьому нормативно-правовому акті є і приклади розрахунку штрафних санкцій. 2. Так. Це вимога не тільки Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін"юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.93 № 58, але і статті 56 Закону України від 05.11.91 № 1788 "Про пенсійне забезпечення".
Wolga
23 січня, 2011 - 21:08
Відповідно до статті 26 КЗпП України під час прийняття інваліда на роботу забороняється встановлювати строк випробування. Строковий трудовий договір укласти можливо, але за умови дотримання ВСІХ вимог чинного законодавства про працю. Див., зокрема, статтю 39-1 КЗпП України, а також індивідуальну програму реабілітації інваліда.
al_ena08
27 січня, 2011 - 10:05
Подскажите пожалуйста, при исчислении средней учетной численности штатных работников совместителей учитывать? И можно ли принять на работу инвалида 1-й группы, если в Форме МСЕК стоит: + - до трудової діяльності, а в п.5 написано - нетрудоспособна и нуждается в постоянном уходе. У человека нет одной почки и живет за городом, но нормально ходит и передвигается. И как оплачивается труд инвалида, если принят на пол ставки, платить нужно пол ставки или полную ставку? С ув.
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
24 лютого, 2011 - 14:01
При исчислении средней учетной численности штатных работников совместители НЕ УЧИТЫВАЮТСЯ!!!
redaktor
7 лютого, 2011 - 15:12
Пользователь Оксана Руденко отправил сообщение, используя форму контактов http://kadrovik.ua/contact. Чи можно вважати інваліда, що працює на підприємстві на 0,1 ставку за постійним основним місцем роботи з трудовою книжкою цілою одиницею? І чи можно його заносити в звіт "Про працюючих інвалідів..." як цілу повноцінну одиницю працюючого на підприємстві інваліда?