Передплати журнал

Робота у вихідний день


Доброго дня! Я працюю в музеї і цікавить таке питання.

До роботи у вихідні дні у нас залучаються працівники:

1)заввіділами, наукові співробітники ( проводять екскурсії – це в межах їхньої трудової функції),

  1. техніки (монтаж виставок – в межах їхньої трудової функції).

Питання – яким чином регулюється така робота?

Адже відповідно до постанови Секретаріату ВЦРПС від 02.04.54 р. N 233 “Про чергування на підприємствах і в установах” та листа Мінпраці та соцполітики від 02.04.2010 р. N 89/13/116-10 Про чергування на підприємствах і в установах така робота не може вважатись чергуванням (“Чергування полягає в обов’язку працівника знаходитися на визначеному роботодавцем робочому місці з метою вирішення невідкладних питань, не пов’язаних з трудовими обов’язками цього працівника, а також передачі інформації”) Тобто на такі роботи норма в 1 раз на місяць та відгул протягом 10 днів не поширюється.

Чи правильно в таких випадках посилатись на ст. 69 КЗпП (необхідність безперервного обслуговування населення – для науковців) та п. 3 ч. 2 ст. 71 КЗпП (виконання невідкладних наперед не передбачених робіт – для техніків)? Коли повинна надаватись компенсація за таку роботу у вихідний день? В той самий тиждень? Бо наші працівники люблять назбирати собі кілька таких «відгулів” і взяти їх воднораз. Чи правомірно це? Наскільки це порушуватиме норму ст. 70 КЗпП про безперервний відпочинок тривалістю 42 год?