6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
solnet-07
25 жовтня, 2011 - 12:51
Добрий день! Діяльність нашої організації: електро-монтажні роботи. На роботи потрібні робітники-монтажники, з якими треба укласти договір з трудовим колективом. Чим и ким регулюються такі відносини та як це має відобразитися на кадровій роботі або бухгалтерській? І підскажіть, будь ласка, яким договором правільніше скріпити такі відносини між працівниками та організацією. Дякую!
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
9 листопада, 2011 - 16:28
Доброго дня, solnet-07. Що таке "договір з трудовим колективом"? Хіба трудовий колектив когось приймає на роботу, він сам є найманими прцівниками. Загалом існує два види договорів: трудовий і цивільно-правового характеру. Трудовий договір, це коли організація (роботодавець через кадрову службу) приймає на роботу, видає наказ, записує у трудову книжку роботу і т. д. І є цивільно-правовий договір (підряду, лізингу, оренди і т. д.), коли роботодавець наймає особу щось зробити за певний час (помити вікна, доглядати дитину, натерти паркет, відремонтувати машину і т. д.), домовляються про обсяг роботи, підписують договір підряду (лізингу, оренди і т. д.) і особа на свій страх і ризик виконує якусь роботу. Коли вона її закінчить, складають акт виконаних робіт, за яким і отримає особа свої зароблені гроші. Ця робота у трудову книжку не записується. Кадровик у своїй роботі керується Кодексом законів про працю (КЗпП) - для нього це настільна книга. А під Господарский кодекс підпадауть уже договори цивільно-правового характеру. Але до відділу кадрів це не має жодного відношення. Передплачуйте журнал "Довідник кадровика" і там Ви знайдете відповіді на всі свої запитання.
rutichek
18 квітня, 2013 - 13:29
Ув.Ярослава, я при оформлении на постоянную работу, как вы и говорили, издаю приказ, делаю запись в тр.кн и т.д., но руководство сейчас требует от меня сам отпечатанный безсрочный тр.договор с работником. Подскажите пожалуйста какого вида он должен быть, я нигде такой формы (безсрочного тр.договора) не встречала. Спасибо
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 квітня, 2013 - 15:17
Порада: є прекрасний Спецвипуск № 3 2008 року «Довідника кадровика», який має назву – Трудові договори та їх оформлення.
rutichek
19 квітня, 2013 - 09:47
А как же мне его прочитать? Очень хотела бі разобраться в этом и увидеть образец.Помогите пожалуйста
Svetlanaaa
Зображення користувача Svetlanaaa.
18 квітня, 2013 - 14:02
Прочитайте Закон України про колективні договори і угоди