3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
redaktor
19 березня, 2013 - 11:45

Одна з користувачів порталу ВАК терміново просить Вашої поради:

"Добрий день! Виникла неприємна ситуація в нашій установі. Співробітниця зателефонувала директорові у неділю, щоб у понеділок взяти відпустку без збереження з/п у зв"язку з похоронами, але він її не відпустив. Вона передала заяву, він також не підписав її. Тепер вимагає пояснень, винесення догани і зняття з посади завідуючої сектором. Терміново необхідна консультація. Дякую!"

Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
19 березня, 2013 - 12:04
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки" працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер за БАЖАННЯМ ПРАЦІВНИКА В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад. Тому, за наявних підстав роботодавець зобов'язаний надати відпустку без збереження заробітної плати на терміни, зазначені у пункті 9 частини першої статті 25 Закону
redaktor
19 березня, 2013 - 15:55

Користувач, використовуючи форму контактів, відповідає:

"Дякую за відповідь.

Ще запитання, а якщо працівнику необхідно взяти день без збереження заробітної плати "за сімейними обставинами", а роботодавець не дозволяє в усній формі, а потім не підписує заяву, працівник не виходить на роботу. Чи є якась дисциплінарна відповідальність?"