3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Людочка
Зображення користувача Людочка.
21 січня, 2013 - 17:53
Підкажіть будь ласка, якщо працівник по графіку має піти у відпустку в травні, але коли підійшов час відпустки, працівник передумав і хоче відпочивати у серпні. Згідно ЗУ "Про відпустки" ст. 11 можна відпустку перенести. Як це робити на практиці? Які заяви писати?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
22 січня, 2013 - 10:28
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» щорічна відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період у разі: 1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку; 2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати; 3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами; 4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням. У вашому випадку "працівник передумав", тобто зазначених вище причин немає. Але працівник має право написати заяву про перенесення відпустки, а роботодавець має право і не погодиться. У разі погодження необхідно внести зміни до графіка відпусток.
redaktor
24 січня, 2013 - 16:00

Детально ознайомися з інформацію про відпустки можна, перейшовши за цим посиланням. Інформація, підготовлена на диску, містить вичерпну інформацію про види, нарахування та надання відпусток.

Матеріал, до речі, був підготовлений переможцем минулорічного конкурсу "КАДРОВИК РОКУ'2011".