37 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Yanoolya
21 серпня, 2013 - 10:48
Добрий день! Підскажіть будь ласка. Прийшов працівник, який ніде раніше не працював, трудової книжки не було. Заповнюю нову трудову книжку, хочу першим записом внести навчання в університеті (денна форма), має два диплома: диплом бакалавра (і додаток де вказаний термін навчання 4 роки) і диплом спеціаліста (і додаток з терміном навчання 1 рік). Як правильно зробити запис про навчання і чи буде він під № 1, чи взагалі не нумеруваться?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 серпня, 2013 - 11:30
Запис про час навчання вноситься до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на даному підприємстві. Номер запису не присвоюється. У графі 3 вноситься: «Навчався в такому-то навчальному закладі з такої-то дати по таку-то», у графі 4 – найменування відповідного документа, дата, та номер.
Yanoolya
21 серпня, 2013 - 11:42
Дякую!
Slava770
30 серпня, 2013 - 13:23
Добрий день! Допоможіть будь ласка у вирішенні питання. Після закінчення вищого навчального закладу працівник перебував у трудових взаємовідносинах з двома підприємствами. Відповідні записи були зроблені у трудовій книжці. Після звільнення втратив трудову книжку. Звернувся до останнього місця роботи для отримання дублікату трудової книжки. Чи  заноситься інформація про денне навчання у ВНЗ до дублікату трудової книжки? Якщо так, то у який рядок? Та наскільки це важливо щодо нарахування працівнику в майбутньому пенсії?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 серпня, 2013 - 15:48
Відповідно до п. 5.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок дублікат трудової книжки заповнюється за загальними правилами. Але навчання у ВНЗ після 01.01.2004 до страхового стажу для нарахування пенсії не зараховується, оскільки за цей час не сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду. Отже, запис до трудової книжки про період навчання у ВНЗ після 01.01.2004 втрачає необхідність.
Yanoolya
22 серпня, 2013 - 15:35
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, правильні дії при заповненні трудової. Людина закінчила навчання у ВНЗ, потім перебувала на обліку в ЦЗ з одержанням допомоги по безробіттю. Через 6 міс. з обліку знята за своєю ініціативою, а через 8 місяців була прийнята на перше місце роботи. Теоретично (згідно Інструкції ведення трудових) роботодавець вносить запис про навчання і прийняття на роботу, а я бути з ЦЗ - про одержання допомоги по безробіттю, чи потрібно його вносити після запису про навчання і хто робить цей запис? Які дії кадровика в даній ситуації? Дякую за відповідь!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
22 серпня, 2013 - 16:21
Відповідно до п. 22. Порядку надання матеріальної допомоги по безробіттю, одноразової матеріальної допомоги безробітному та непрацездатним особам, які перебувають на його утриманні, допомоги на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні, затвердженому наказом Мінпраці та соцполітики від 20.11.2000 № 309, у трудовій книжці безробітного ПОСАДОВА ОСОБА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ РОБИТЬ ЗАПИС про початок, скорочення, відкладення та припинення виплати матеріальної допомоги по безробіттю. Такий запис робиться при наявності трудової книжки у безробітного під час його перебування на обліку у ЦЗ. Центр зайнятості не має повноважень видавати трудові книжки, а у даному випадку повинен видати працівникові довідку довільної форми про період отримання матеріальної допомоги по безробіттю за підписом директора та затверджену печаткою. Отже, у ситуації, що склалася, зазначений запис не вноситься. Кадрова служба підприємства і теоретично, і практично до цього запису не має ніякого відношення.
Yanoolya
22 серпня, 2013 - 16:31
Велике дякую!
kseniya589
9 вересня, 2013 - 17:16
Добрий день! Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. У трудовій книжці записано під першим номером, що я працюю в школі з 2013 року. Про 5 років навчання в університеті (денна форма) запису не внесено. Що робити в такому випадку? І хто має робити запис про навчання у вузі - організація, яка приймає на роботу, чи той учбовий заклад, де я навчалась?
Iryska_89
24 жовтня, 2013 - 14:09
Згідно Інструкції запис повинен бути зроблений за першим місцем роботи до внесення відомостей про прийняття. Оскільки вам вже внесли запис про прийняття на роботу, запис про навчання в такому випадку вже не може бути внесений, оскільки записи в ТК мають бути зроблені в хронологічному порядку. Але як зазначали вище, практичного значення запис про навчання в ВНЗ зараз вже не має, а підтвердження того, що ви дійсно навчались у ВНЗ, є ваш диплом і додаток.
Аrtemida
5 грудня, 2013 - 08:45
Доброго ранку! Питання, буду робити перший запис про роботу для працівника, перед цим він закінчив два професійно-технічних навчальних закладів, мені заносити записи про обидва заклади. І ще, якщо назву підприємства я не пишу, а ставлю штамп, мені його ставити після запису про навчання чи можна до???
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
5 грудня, 2013 - 12:52
Спочатку у графі 3 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки вноситься у хронологічній послідовності запис про навчання у двох професійно-технічних навчальних закладах, а потім  як заголовок пишеться повне найменування підприємства або ставиться штамп. Зверніть увагу на мою відповідь від 30.08.2013 о 15:48.
Аrtemida
5 грудня, 2013 - 13:29
Дякую!
Єлизавета137
Зображення користувача Єлизавета137.
Єлизавета
14 травня, 2014 - 11:53
Добрий день! Скажіть, будь ласка, якщо  працівник прийшов на роботу одразу після закінчення університету, запис у трудовій книжці повинен бути із зазначенням років навчання чи просто писати- до прийняття на роботу трудового стажу немає ?  відповідно до Закону прияйнятого у 2004 році, навчання вже не зараховується як трудовий стаж? Дякую.
Delight
23 червня, 2014 - 15:19
Здравствуйте!!! Підкажіть, будь ласка, я зараз закінчую освіту магістра, під час навчання на бакалавра я працювала 5 місяців на фірмі, після чого звільнилася. Під час роботи вийшла заміж,але прізвище роботодавець мені в трудовій не змінив. Зараз у мене є трудова,але на дівочому прізвищі, фірма збанкрутувала... отже прізвище я не можу змінити в трудовій... І хочу щоб ВУЗ поставив мені про стаж навчання, чи можливо це???? Чи потрібно міняти книжку??? ВУЗ ставить, якщо є трудова!! А у мене є, але вже не поставить,чи як?? Що підкажите робити??        
grycak.m
15 вересня, 2014 - 09:43
Доброго дня! Підкажіть будьласка хто має вносити записи у трудову про закінчення навчальних закладів? Бо при оформленні на роботу підприемець посилає мене до навчального закладу, а ті в свою чергу - назад. Як бути??
Ilosya
15 вересня, 2014 - 15:19
Навчальний заклад (якщо студент  мав на той момент трудову книжку). У Вашому випадку роботодавець на підставі диплому до запису про прийняття на роботу, якщо Ви вчилися на стаціонарі. Але навчання у ВНЗ після 01.01.2004 до страхового стажу для нарахування пенсії не зараховується, оскільки за цей час не сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду. Отже, запис до трудової книжки про період навчання у ВНЗ після 01.01.2004 втрачає необхідність.
grycak.m
15 вересня, 2014 - 21:17
Дуже вдячний ))  
Olga_P
26 листопада, 2014 - 16:21
Доброго дня! В мене до Вас питання такого характеру: я навчалась протягом 5-ти років за кордоном(в Польщі). Хто має вносити записи про закінчення навчального закладу? чи є в цьому необхідність?  
Віталій2990
27 січня, 2015 - 10:46
Доброго дня !  Підкажіть будь ласка,  хочу  зробити запис в трудову книжку іду у відділ кадрів в Університет мені говорять, що вони не роблять перші запис і відмовляються вносити  першими   відомість про навчання.Сказали перший робить роботодавець, а потім вони.   Що мені робити   і хто має першив внести  відомість.  ( Бо роботодавець відмовляється першим вносити дані) 
Галкіна
19 травня, 2015 - 16:58
Доброго дня!В мене така ситуація : не працюю офіційно майже рік ,запис в трудовій книжці є про 2 місяці роботи ,отримала диплом після звільнення(за власним бажанням),працювала не за спеціальністю.Можу я стати на облік в ЦЗ лише з одним дипломом,чи обов'язково надавати трудову .В тому випадку ,коли надам трудову книжку чи є в мене шанс отримати статус безробітньої раніше ,ніж через 90 днів?Дякую
Dr_kolesnyk
10 липня, 2015 - 08:54
Доброго дня! Я закінчив навчання в університеті та після чого інтернатуру все по контракту. З 1.07.15р працюю (перше місце роботи) де мені не записали навчання, а лише залишили два перших пустих місця. Що мені робити? Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 липня, 2015 - 12:16
Див. відповідь 15 вересня, 2014 - 15:19.
Вікентій
11 серпня, 2015 - 11:37
Добрий день! Підскажіть будь ласка. Я недавно закінчила університет і зараз шукаю роботу...Всі підприємства мені відмовляють, тому що їм потрібний стаж роботи. А звідки мені його взяти? Підскажіть, що в такій ситуації потрібно робити
Stepurko
20 серпня, 2015 - 13:20
Доброго дня ! Після закінчення професійно-технічного закладу я вступила до університету і паралельно влаштувалась на роботу за сумісництвом по спеціальності ( вчитель музичної школи ). Через рік звільнилась за власним бажанням. На місці роботи запис до трудової книги робити відмовляються, аргументуючи це тим, що працювала я за сумісництвом і не на повну ставку. Підкажіть, будь ласка, що робити ?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
20 серпня, 2015 - 14:17
Під час навчання в університеті Вас повинні були прийняти на роботу не за сумісництвом (за основним місцем роботи Ви ж ніде не працювали!), а за основним місцем роботи  у вільний від навчання час (наприклад, з 13:00 до 17:00, тобто на 0,5 ставки)  і оформити  в установленому порядку трудову книжку. У ситуації, що склалася, необхідно звернутися до роботодавця для отримання довідки про роботу за сумісництвом. У довідці обов’язково має бути зазначено дати прийому на роботу і звільнення, назву посади, а також  дати і номери наказів про прийом на роботу і звільнення.
Stepurko
20 серпня, 2015 - 22:28
Дякую. Дозвольте ще одне питання : з отриманою довідкою куди звертатися ? Мені зроблять запис в трудовій книжці ? адже з моєї зарплатні вираховувалися всі податки 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
25 серпня, 2015 - 10:08
Довідка необхідна буде при оформленні пенсії, а можливо і ще для чогось. Запис про роботу за сумісництвом вноситься за бажанням працівника за основним місцем роботи. Але у період роботи за сумісництвом Ви не працювали  за основним місцем роботи. Отже, відповідь щодо запису у трудову книжку: ні.
olgitta23
28 вересня, 2015 - 08:57
Добрий день! Запис про навчання зробили невірно і не виправили. Після нього був запис з першого місця роботи і запис про звільнення. Чи вважається трудова книжка вірною і чи не буде це якось впливати на наступні записи? Чи потрібно заводити нову трудову книжку?
Тетяна Cоловей
30 вересня, 2015 - 11:10
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як правильно зробити перщий запис в книжці про навчання: працівник до трудової не мав, нині - навчається у ВНЗ, А ПЕРЕД ЦИМ ЗАКІНЧИВ НАВЧАННЯ У КОЛЕДЖІ. У нас займатиме певну посаду. Чи можна робити запис про навчання, яке триває (диплома ще не отримано) Дякую.
juliadrozd_66016
13 січня, 2016 - 16:57
Доброго дня! У мене таке запитання, якщо у трудову книжку в університеті записали навчання лише магістратуру, а бакалаврат ні, що робити в такому випадку? Записи мають здійснюватися у відповідному порядку, а тут виходить, що вони пропустили.
akulsnsch_66109
18 січня, 2016 - 22:32
Добрий вечір! Допоможіть з вирішенням такого питання: навчалась на денному в коледжі, закінчила навчання в 2014 році. Потім вступила на заочне навчання і водночас пішла на роботу. Офіційно мене покищо не оформили. Скажіть, будь ласка, навчання зараз в університеті на заочному зараховуватиметься мені як трудовий стаж???? чи ні? Допоможіть, будь ласка!
anna97501_66350
28 січня, 2016 - 12:52
Навчання на заочному не зараховується до трудового стажу, запис про таке навчання не заноситься до трудової
anna97501_66350
28 січня, 2016 - 12:44
Добрий день!підскажіть будь ласка працівнику зробили запис про навчання в трудовій книжці  коли він фактично ще навчався (05.06.2015 був прийнятий на роботу, до цьго запис про навчання з 01.09.2010 по 30.06.2015 р.) чи вважається це серьозною помилкою і як це виправити?
terbuh_zvit_69376
Sofff
3 серпня, 2016 - 16:56
Добрий день! Підкажіть будь-ласка, після навчання у ВУЗІ (денна форма 1994-1998рр) працівнику при прийомі на роботу не зазначили цей період у трудовій книжці. Чи можна тепер на підставі диплому внести виправлення до трудової книжки, якщо особа і надалі працює на даному підприємстві? Підкажіть як це зробити.
NLaduba
4 листопада, 2016 - 11:37
Доброго дня. підкажіть будьласка, як діяти у такій ситуації. Заповнюю трудову книжку на працівника, який працевлаштовується вперше. Працівника закінчив ВУЗ з освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" влаштовується на роботу до нас і перелельно навчається у ВУЗі на магістратурі(заочна форма навчання). Оскільки записи вносяться в хронологічному порядку, то потрібно вности в такій послідовнеості: 1. Про те, що закінчив навчання; 2. Про працевлаштування; 3. Про те, що закінчив навчання... Але в разом з тим у Інструкції вказано, що записи про навчання роботодавце  вносяться ПЕРЕД внесенням відомостей про роботу. Постає питання: як вносити дані про отримання другої освіти??
natussua_70888
Шукаю роботу!
8 листопада, 2016 - 20:04
Що робити, якщо у трудову книжку не внесені дані про навчання у ВУЗі (1986-1991), а вже присутні записи з богатьох  місць роботи?