6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Sitar
3 грудня, 2014 - 22:22
Прошу допомоги! Така ситуація, одне підприємство особа влаштувалася на посаду за контрактом - до кінця року, а через тиждень ще й оформлена на іншу посад згідно зі штатним розписом, але з 1 січня посаду зі штатного виключать й внесуть в штатний посаду яка зазначена за контрактом. Як в даній ситуаціі зробити записи в трудовій книжці?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
4 грудня, 2014 - 10:14
Для відповіді на запитання необхідно мати інформацію щодо змісту наказів при оформленні на роботу.
Sitar
4 грудня, 2014 - 23:23
По контракту прийнятий на посаду "а", 20.11.14, Потім 01.12.14 прийнятий на посаду " б" згідно зі штатним. Але з 1 січня буде ліквідовано посаду " б" і введено "а", людина буде переведена з посади "б" на посаду "а". Зараз є тільки наказ про прийняття на посаду "б"
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
5 грудня, 2014 - 10:42
Відповідно до ст. 24 КЗпП укладення трудового договору, тобто прийняття на роботу, у тому числі і за контрактом, необхідно оформляти наказом. Якщо ж такого наказу немає, то роблю припущення, що це не «контракт» (як особлива форма трудового договору), а «цивільно-правова угода» (договір підряду). У такому разі у трудовій книжці повинен бути запис тільки про прийняття на роботу з 01.12.2014 на посаду «б».
Sitar
5 грудня, 2014 - 15:51
Дякую!Зрозумів. А якщо буде наказ, то як тоді робити записи?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 грудня, 2014 - 15:55
У трудовій книжці робиться за запис про прийняття на роботу на посаду «а». У такому разі працівника можна було приймати на посаду «б» тільки за сумісництвом. Цей запис також можна вносити у трудову книжку. Але нагадаю, що робота за сумісництвом повинна виконуватися у вільний від основної роботи (тобто за посадою «а») час.