2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
siamka
12 серпня, 2011 - 12:29
Доброго дня всім! Підкажіть будьласка , чи можна попередити працівницю підприємства заздалегідь про те, що вона буде звільнена в останній день відпустки по догляду за дитиною до досягнення дитині 6-ти років. Наприклад Іванова І.І. повинна приступити до роботи 12 липня 2012 року, тобто останній день відпустки 11.07.2012 р. - буде також і днем звільнення?
yaroslavapankiv
головний редактор журналу «Довідник кадровика», керівник ВГО "ВАК"
15 серпня, 2011 - 09:43
Доброго дня, siamka. А яка причина звільнення? Скорочення? Якщо скорочення, то діє стаття 184 КЗпП "Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей, частина третя: "Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору".  .