Єдину звітність з ЄСВ та ПДФО буде запроваджено з 1 січня 2021 року

20.09.2019
Об’єднання звітності з ЄСВ і ПДФО дозволить скоротити кількість звітів для платників податків — страхувальників та зменшить витрати часу бізнесу на складання самої звітності.

Верховна Рада підтримала запровадження єдиного рахунку для сплати ЄСВ, податків і зборів

16.09.2019
Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (№ 1049).

Об’єднанню звітності з ПДФО та ЄСВ бути: депутати підтримали проекти Законів

12.09.2019
На вечірньому засіданні Верховної Ради 11 вересня 2019 року депутатами розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (№ 1057).

Чи звільнять підприємців без доходу від сплати ЄСВ?

11.09.2019
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 1142, яким пропонується повернення до сплати ЄСВ залежно від наявності доходу суб’єктів малого і середнього підприємництва (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) без сплати ЄСВ за період не отримання доходу (прибутку). Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати ЄСВ, як це було передбачено законодавством до 01.01.2017.

Про виконання обов’язків платника єдиного внеску ФОП, яка перебуває у місцях позбавлення волі

29.08.2019
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) є фізичні особи — підприємці (далі — ФОП), у т. ч. ФОП — платники єдиного податку.

Наслідки відмови платника єдиного податку четвертої групи від спрощеної системи оподаткування

23.08.2019
Платники єдиного податку четвертої групи (фізичні особи — підприємці), які у податковому (звітному) періоді не забезпечили дотримання сукупності умов (критеріїв), передбачених підпунктом «б» підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), зобов’язані сплатити у поточному році податок у розмірі, що розраховується виходячи з 25 % річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку, та з наступного податкового (звітного) кварталу перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування.

Строки оскарження рішення фіскалів щодо недоїмки і штрафів з ЄСВ

22.08.2019
Норми Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не поширюється на відносини щодо відповідальності за порушення порядку сплати ЄСВ.

Не є базою нарахування єдиного внеску кошти, відшкодовані працедавцем фізособі за використання її мобільного телефону для виробничих потреб

21.08.2019
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР.

Несвоєчасно сплачений ЄСВ: штрафні санкції для роботодавця

16.08.2019
Частиною 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI встановлено, що страхувальники — роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць.

Добровільна сплата ЄСВ для працівників підприємства

15.08.2019
Відносини, які виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), регулюються виключно Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI

Сторінки