Чи оплачуються вихідні дні, не засвідчені листком непрацездатності?

20.08.2019
Листок непрацездатності (далі — ЛН) оплачується на загальних підставах, водночас дні тимчасової непрацездатності, не засвідчені ЛН, а саме субота й неділя оплаті, не підлягають.

Звільнення одинокої матері без відпрацювання двох тижнів

16.08.2019
Чи може працівниця — одинока матір звільнитися за власним бажанням, не відпрацьовуючи двох тижнів? 

Перевірте свої знання: Як правильно переукласти строковий договір?

12.08.2019
Працівника прийнято на роботу за строковим трудовим договором, термін якого він бажає продовжити. Як правильно переукласти договір, щоб він не вважався таким, що укладений на невизначений строк?

Складаємо акт у разі вчинення працівником прогулу

05.08.2019
Відповідь на запитання та зразок акту про прогул на роботі надала Вікторія Ліпчанська, шеф-редактор кадрового напряму групи компаній «МЕДІА-ПРО».

Встановлення випробування при переведенні працівника

02.08.2019
Чи можна встановити випробування працівнику у разі переведення на інше робоче місце на підприємстві?

Щодо обмеження спільної роботи близьких родичів

31.07.2019
Обмеження щодо спільної роботи родичів на державному і недержавному підприємствах відрізняється. Чим саме, роз’яснює Микола Бойко, експерт журналу «КАДРОВИК.UA» (перехід https://mediapro.ua/product/kadrovikua), доцент Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат.

Чи можна зменшити посадовий оклад працівнику, який проходить випробування?

30.07.2019
Працівнику встановлено випробувальний термін. Зважаючи на специфіку роботи та посадові обов’язки, які з першого дня працівник належним чином і самостійно виконувати не може, на цей термін йому встановлено нижчий оклад, ніж передбачений штатним розписом. Чи є правомірним зменшення посадового окладу, адже конкретний розмір оплати праці на період випробування у КЗпП не зазначений?

Чи можна укласти один колективний договір на відділ культури, який має структурні підрозділи?

26.07.2019
Відділ культури складається з окремих підрозділів: музею, бібліотеки, дитячої школи мистецтв та клубних закладів, у кожному з яких укладаються колективні договори. Із профспілкою укладено колективний договір для відділу в цілому. Чи можна укласти один колективний договір на відділ культури, дія якого поширюватиметься на працівників як апарату відділу культури, так і працівників усіх його структурних підрозділів?

В трудовій книжці працівника заповнені всі сторінки

26.07.2019
Згідно з пунктом 3.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (далі — Інструкція № 58), якщо в трудовій книжці працівника заповнені всі сторінки відповідних розділів, вона доповнюється вкладишем. Вкладиш вшивається у трудову книжку, заповнюється і ведеться власником або уповноваженим ним органом за місцем роботи працівника в такому самому порядку, що й трудова книжка. Вкладиш без трудової книжки недійсний. 

ГАРЯЧІ ЗАПИТАННЯ: робимо виправлення у трудовій книжці

23.07.2019
Як правильно зробити виправлення у трудовій книжці? Відповідь надала Вікторія Ліпчанська, шеф-редактор кадрового напряму Видавничого дому «МЕДІА-ПРО».

Сторінки