Чи обов’язково затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємствам та ФОП?

30.03.2018
Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовий договір — угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Складаємо штатний розпис

02.09.2015
Хто розробляє й затверджує штатний розпис на підприємстві? Чи потрібно затверджувати штатний розпис у новій редакції в разі структурної перебудови підприємства, підвищення посадового окладу, уведення нових доплат і надбавок? Які реквізити має місти штатний розпис?...