Чи можна подати повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою?

17.03.2020
Чинним законодавством не передбачено можливості подання повідомлення про прийняття на роботу поштою

Перевіряйте термін дії дозволу на працю працівника-іноземця, або оштрафують

10.03.2020
Під час планової перевірки одного з мукачівських ТОВ фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області встановили факт порушення вимог законодавства про зайнятість населення.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: є зміни до Постанови № 413

05.03.2020
Ще в середині лютого Мінекономіки повідомило, що уряд прийняв рішення про скасування обов’язку подавати повідомлення про прийняття на роботу керівника підприємства. Нарешті текст цих змін оприлюднено.

Держпраці вказала порядок і особливості оформлення працівника

28.02.2020
Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Розповідаємо про всі тонкощі оформлення працівників.

Чотири правила для уникнення штрафу у 9446 грн за відмову в працевлаштуванні

21.02.2020
ДСЗ вказала, як діяти роботодавцям з метою уникнення негативних наслідків у разі відмови у прийнятті на роботу.

Електронний облік трудової діяльності працівника

13.02.2020
Наприкінці 2019 року, як часто бувало й раніше, законодавець «поклав під ялинку» чимало важливих змін. І однією з них для роботодавця стало запровадження електронного обліку трудової діяльності працівників. Як і з чого почати реалізацію цих новацій?

Працівника не можна звільнити, якщо роботодавець з самого початку знав про відсутність у нього освіти

13.02.2020
Один лише факт відсутності диплома про освіту не може слугувати підставою для звільнення працівника згідно з пунктом 2 частини першої статті 40 КЗпП, якщо роботодавець знав про відсутність належної освіти у працівника під час його прийняття на роботу.

Уряд затвердить типову форму контракту на держслужбі

12.02.2020
Також саме Уряд має визначити умови оплати праці держслужбовців, з якими укладають контракти.

Чи правомірно відмовити працівнику у прийнятті на роботу?

11.02.2020
17-річний учень професійно-технічного навчального закладу мав намір влаштуватись на роботу в період літніх канікул на підприємство з виготовлення отрутохімікатів, що використовуються в сільському господарстві. Але у відділі кадрів йому відмовили в прийнятті на роботу, посилаючись на його неповноліття та відсутність дозволу батьків на працевлаштування. Чи правомірна така відмова? З якого віку та за яких умов громадяни можуть самостійно укладати трудовий договір?

Сторінки