Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Як вести облік кадрових документів ФОП при прийнятті працівника на роботу

05.10.2021
Головне управління Держпраці у Одеській області роз’яснює, що приймаючи працівників на роботу, ФОП набуває статусу роботодавця. Приймаючи працівників на роботу, фізична особа — підприємець (далі — ФОП, підприємець) набуває статусу роботодавця (підпункт 14.1.222 Податкового кодексу України, частина перша статті 1 Закону України від 22 червня 2012 року № 5026-VI «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»). В частині першій статті 1 Закону № 5026 говориться, що «Роботодавець — юридична особа (підприємство, установа, організація) або фізична особа — підприємець, яка в межах трудових відносин використовує працю фізичних осіб».

Ненадання особою згоди на обробку персональних даних не може бути перешкодою для реалізації права на працю

04.10.2021
Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини постійно наголошується на недопущенні неправомірного витребування згоди на обробку персональних даних у випадках, коли така згода не потрібна відповідно до Закону України від 1 червня 2010 року № 2297-VI «Про захист персональних даних», оскільки згода на обробку персональних даних має бути добровільним волевиявленням особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних.

Порядок повідомлення про прийняття на роботу працівника буде змінено: проєкт постанови

23.09.2021
На профспілковому сайті оприлюднено для обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов КМУ від 17 червня 2015 року № 413 та від 17 квітня 2019 року № 328». Йдеться про внесення змін до таких урядових актів ...

Парламент підтримав законопроєкт про дерегуляцію трудових відносин: які переваги отримують працівники та бізнес

22.09.2021
21 вересня парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону щодо дерегуляції трудових відносин (№ 5388), спрямований на лібералізацію та модернізацію трудового законодавства України. За це рішення проголосувало 244 народні депутати.

Парламент прийняв за основу законопроєкт щодо посилення захисту прав працівників

22.09.2021
Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників». За відповідне рішення 21 вересня проголосувало 296 народних депутатів.

До уваги роботодавців: праця вагітних жінок і працівників із дітьми

21.09.2021
Роботодавець запланував або вже маєте трудові відносини з вагітними жінками та працівниками, які виховують дітей до 14 років. У яких випадках не можна відмовляти працівникам/працівницям у працевлаштуванні та які відпустки й пільги слід надавати.

Раді пропонують спростити працевлаштування іноземців: новий законопроєкт

15.09.2021
13 вересня у Верховній Раді України зареєстровано та подано на розгляд проєкт Закону № 6045 «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо забезпечення прозорості діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та ліквідацію неринкових механізмів регулювання ринку праці».

Прийняття працівників на умовах цивільно-правового договору. Чим це загрожує роботодавцю?

25.08.2021
Останнім часом інспектори Держпраці частіше стали виявляти випадки, коли суб’єкти господарювання маскують трудові відносини зі своїми найманими працівниками, підміняючи їх цивільно-правовими, що є порушенням вимог законодавства про працю.

Повідомлення про найманих працівників є обов’язковим — наголошує ДПС

19.08.2021
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) інформує про наступне. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору ...

Дискримінація у трудових відносинах: які зміни запропоновано у проєкті Закону щодо вагітних жінок, матерів-годувальниць та працюючих батьків, які мають дітей?

18.08.2021
Наразі набуло актуальності питання імплементації трудових стандартів Конвенції МОП № 183, якою переглянуто Конвенцію МОП № 103. Конвенція МОП № 183 удосконалює і розвиває ідеї, принципи Конвенції МОП № 103. Тому проєкт акта запозичує основні прогресивні положення Конвенції МОП № 183. Проєктом акта прямо передбачається заборона дискримінації в трудових відносинах за ознакою вагітності.

Сторінки