Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Право ветерана війни — сумісника на додаткову відпустку

25.06.2018
Чи має працівник, який працює за сумісництвом, право на додаткову відпустку як ветеран війни?

Чи оплачуються дні хвороби та відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючого студента

25.06.2018
Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності. Щодо надання матеріального забезпечення студентам, які одночасно працюють та навчаються на денному відділенні навчального закладу.

Працівниця звільняється під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами: чи повертаються кошти роботодавцю?

25.06.2018
Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі — Закон N 1105) страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи — підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

У Держпраці пояснили нюанси надання відпусток для працівників з інвалідністю

22.06.2018
Працівники з інвалідністю можуть піти у щорічну відпустку, не відпрацювавши перших шість місяців. Таке пояснення надало Управління Держпраці у Хмельницькій області.

Працівників за списками шкідливих робіт першими долучать до накопичувальної пенсії

20.06.2018
На сайті Мінсоцполітики розміщений для громадського обговорення законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної програми.

Відповіді на запитання щодо відпусток

20.06.2018
Працівник написав заяву про надання щорічної основної відпустки з подальшим звільненням. В останній день відпустки — 25.06.2018 — працівник захворів. Чи буде визначена дата днем звільнення працівника?

УРОК-ПІДКАЗКА — 6. Щорічна відпустка: надання, перенесення, відкликання, компенсація

19.06.2018
Сьогоднішній урок присвячуємо відпусткам, а точніше — щорічним відпусткам. Здавалося б, все просто: оформлюємо відпустку — і працівник відпочиває. Однак навіть у кадровика, який надав відпустки не одній сотні працівників, з’являються все нові й нові запитання щодо їх оформлення. Що робити, якщо працівник захворів під час відпустки або якщо він терміново потрібен на роботі? А можливо, працівникові буде краще не у відпустку піти, а отримати компенсацію за неї? Але чи передбачена компенсація? Та й як розрахувати саму відпустку чи компенсацію до неї?

Якщо працівник — неповнолітній

19.06.2018
Мати 17-річної дівчини, яка працює прибиральником виробничих приміщень, подала роботодавцеві заяву про звільнення доньки у зв’язку з тим, що остання має хронічне захворювання органів дихання (астматичний бронхіт), а робота прибиральника пов’язана з дезінфікуючими розчинами, що може призвести до загострення хвороби. Чи має право роботодавець звільнити таку працівницю і на якій підставі?

Стаж для щорічної основної відпустки

18.06.2018
Чи зараховується до стажу на щорічну основну відпустку відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років?

Перехідні відпустки: що потрібно знати про оподаткування

18.06.2018
Часто відпустка працівника починається в одному місяці, а закінчується в наступному. Однак відпускні виплачують однією сумою незалежно від того, чи вписується відпустка в межі одного місяця. Як це впливає на оподаткування?

Сторінки