Чи може перегляд розмірів премій працівників місцевих рад розглядатись як зміна істотних умов праці


Умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування визначено постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — Постанова № 268). Водночас постановою КМУ від 24.05.2017 р. № 353 до неї було внесено зміни, якими підвищено розміри посадових окладів працівникам органів місцевого самоврядування.

При цьому після введення в дію Постанови № 353 зміна структури заробітної плати відбулася для окремих керівних працівників (додатки 48 та 54 до Постанови № 268). В інших працівників і спеціалістів відбулося підвищення посадових окладів без зміни структури заробітної плати.

Своєю чергою, згідно з нормами Постанови № 268 керівникам у межах затвердженого фонду оплати праці надано право здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи. Таке преміювання здійснюється згідно з положенням про преміювання, затвердженим у відповідному органі та в межах фонду оплати праці.

Зважаючи на це, Мінсоцполітики в листі від 20.10.2017 р. № 2608/0/101-17/281 зауважило: підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування та прийняття керівником органу рішення щодо зміни розміру премії не є зміною істотних умов праці працівника в розумінні ст. 32 КЗпП.

Джерело: www.interbuh.com.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам закладів охорони здоров’я: порядок її виплати
Абзацом третім пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 524 «Питання оплати праці працівників установ, ...