...
Реєструйся

Чи треба в трудовій книжці працівника зазначати про строковий характер трудового договору?


Ні, не треба

Запису про строковий характер трудового договору в трудовій книжці не роблять, але вказівка на це має бути в наказі про прийняття на роботу (зазначається строк, на який укладають договір). Без відповідної вказівки в наказі трудовий договір може бути визнано таким, що укладений на невизначений строк. Щоб уникнути спорів, працівникові, якого приймають на роботу за строковим трудовим договором, треба запропонувати вказати в заяві про прийняття на роботу про строковий характер договору.

Як звільнити у зв’язку зі скороченням штату працівників члена ради трудового колективу?

На загальних підставах

Згідно зі статтею 245 КЗпП працівники мають право брати участь в управлінні підприємствами, установами, організаціями, зокрема, через ради трудових колективів.

Рада трудового колективу — це виборний орган. Законодавством не передбачено особливих вимог до формування ради трудового колективу, тому під час її обрання застосовуються загальні правила обрання представницьких органів трудового колективу.

Компетенції та повноваження трудового колективу і його виборних органів визначаються в статуті підприємства.

Звільнення членів ради трудовго колективу за скороченням штату працівників провадиться на загальних підставах, якщо інший порядок і їх гарантії не передбачені в колективному договорі.

 

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Більше запитань та відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика»«Кадри. Гарячі запитання кадровика», № 3, 2017