Цікаві факти. Погодинна робота робить людину щасливішою


В людей, що працюють погодинно, за результатами спеціального опитування, було виявлено більш сильний зв’язок між рівнем доходу та задоволенням. Вчені досліджували зв’язок між доходом і щастям людини, зосередившись на організаційному питанні. З’ясувалося, що метод і характер оплати праці тісно пов’язані з почуттям задоволеності і навіть щастям.

Дослідники припускають, що погодинна праця дозволяє більше уваги приділяти розміру оплати праці, ніж робота за щомісячну зарплату. Людина, зайнята погодинно, найбільше цінує свій час і свою працю.

«Велика частина нашого життя пов’язана з різними методами оплати праці», – нагадують вчені з університету Торонто і Джеффрі Пфеффер зі Стенфордського університету. «А тому дуже важливо кожному з нас точно знати, яка саме робота і оплата принесе нам найбільше задоволення», – підкреслюють вони. Раніше американські фахівці склали перелік найбільш депресивних професій.

Відповідно до досліджень, в яких взяли участь понад 60 тисяч працівників у віці від 18 до 64 років, найбільша кількість людей, які страждають депресією, працюють у сфері по догляду за літніми і хворими людьми. У цю категорію також потрапляють і няні, що доглядають за маленькими дітьми.

Слідом за ними йдуть працівники сфери громадського харчування – офіціанти, кухарі і бармени. Приблизно 10,3% з них бувають схильні до зниження настрою, що супроводжується порушенням сну, втратою апетиту і погіршенням концентрації уваги.

На третьому місці – працівники соціальної сфери і охорони здоров’я. Близько 9,6% з них страждає від депресії. Найменше подібні розлади торкаються архітекторів, інженерів і вчених (таких 4,3%).

Джерело: km.dsp.gov.ua

Видання для кадровиків