Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Фахівцям Управління Держпраці роз’яснили зміни до Закону «Про державну службу» та Правил поведінки держслужбовців

Дата публікації: 10.06.2021

В Управлінні Держпраці у Рівненській області відбулося тематичне навчання для державних службовців. Завідувач сектору персоналу Управління Наталія Пєчнікова поінформувала про зміни, які стосуються праці держслужбовців.

Фахівець розповіла, що наказом НАДС від 28 квітня 2021 року № 72-21 внесено зміни до Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Серед іншого, вони передбачають уточнення професійно-етичних вимог щодо правил поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, виключення зайвих та обтяжливих положень, замість яких включено норми стосовно протидії дискримінації, сексуальним домаганням та забезпечення гендерної рівності серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, а також запровадження обов’язку щодо підвищення цифрової грамотності та правил поведінки у цифровому середовищі. Крім того, до зазначених Загальних правил додається новий розділ «Доброчесність», який забезпечує закріплення змісту і принципів цього поняття та певних правил поведінки.

Під час навчання також було опрацьовано зміни, що стосуються Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII:

— порядок доведення до відома державного службовця інформації або документів;

— припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення.

На навчанні слухачі отримали інформацію стосовно змін до Кодексу законів про працю України в частині відпусток для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та при народженні дитини.